Z místností a chodeb voní čerstvé nátěry a na pět set sedaček na tribuně v hlavní hale kryje igelit. Na dokončení čeká ještě podlaha a chybí basketbalové koše. Podle stavařů ale budou ještě do konce měsíce.

„Hala má parametry pro mezinárodní utkání,“ pochlubil se starosta Jiří Kulhánek, který se včera účastnil kontrolního dne. To hlavní, proč ale město nechalo halu vystavět bylo, aby vzniklo důstojné místo, kde mohou sportovní oddíly trénovat a sehrávat domácí utkání. „Naši futsalisté museli jezdit na tréninky až do Spořic, což bylo náročné na finance i na čas. Pro ně, ale také pro florbalisty a další sportovce je hala splněným snem,“ dodal starosta. Hala bude využitelná i pro volejbal a basketbal. „Snad se díky tomu obnoví činnost volejbalu a basketbalu,“ zadoufal starosta, který se sám volejbalu věnoval. První zájemci už se ozývají.

Součástí nového objektu je variabilní tělocvična, kde mohou trénovat taneční kluby a probíhat lekce cvičení pro ženy. Veřejnost si bude moci zahrát squash na dvou kurtech, navštívit posilovnu, prohřát se v sauně nebo využít služeb maséra. Budova je řešená jako bezbariérová, aby sloužila i tělesně postiženým sportovcům.

Sportovní hala byla posledním dílkem v mozaice, díky kterému vznikl ucelený sportovní komplex. V blízkém sousedství je zimní stadión, fotbalové hřiště a koupaliště. Z oken je vidět na tenisové kurty, in–line dráhu a hřiště pro softbal.

Hala bude dokončená 31. května. Ke slavnostnímu otevření by ale mělo dojít v druhé půlce června. Pod dohledem ji bude mít správce, na kterého se budou moci obracet sportovní oddíly, aby si rezervovaly své tréninkové jednotky. Harmonogram se teprve stanoví. Ceny budou odvozené od sportovních zařízení v okolí tak, aby byla hala konkurenceschopná.

Nový sportovní stánek vyrostl za dva roky. Stál 123 miliónů korun, přičemž 42 milióny pochází z evropských fondů. Větším dílem přispělo město.

Už nemusí do Spořic na „návštěvu“
Na novou sportovní halu se těší kadaňští futsalisté. „Dosud jsme jezdili na ´návštěvu´do Spořic, což byl problém. Nejsme profesionální sportovci, pracujeme a po práci jsme dvakrát týdně museli na tréninky jinam,“ nastínil předseda klubu FC Betis Kadaň Jaroslav Mezera. Přesun byl náročný časově, finančně, ale hráče trápilo také to, že svá domácí utkání sehrávali u sousedů. „To znamená, že jsme tam neměli žádné fanoušky,“ popsal předseda zkušenost, která byla pro mužstvo poměrně demoralizující. Klub hraje 2. celostátní ligu. V této sezóně si nestojí nejlépe, ale věří že právě častější tréninky mu dopomohou k většímu úspěchu. Nadějní jsou juniorští hráči futsalu, kteří zatím trénují v tělocvičně kadaňského gymnázia. S novou sezónou, která začíná v září, mají šanci na postup do 1. celostátní ligy juniorů.