Nové dětské hřiště se spoustou herních prvků vyroste mezi kadaňskými sídlišti B a C, nedaleko od Domu dětí a mládeže Šuplík směrem na Chomutov. Nahradí hřiště, které dřív patřilo malé kopané.


Počasí výstavbu neohrozí


Část areálu zdraví, jak jej znají kadaňští, se začne proměňovat na dětské hřiště již v září. Děti by si zde měly začít hrát nejpozději na konci podzimu. „Hřiště se dá budovat i v horších klimatických podmínkách,“ vysvětlil poměrně krátkou dobu výstavby starosta Kadaně Jiří Kulhánek. Je potřeba připravit především podloží hřiště, vyrobené herní prvky se pak již jen přimontují na své místo.


Nabídka atrakcí bude široká


Menší děti, ale i teenageři si budou mít z čeho vybírat. Hřiště je určeno dětem všech věkových kategorií. Na velkorysé ploše padesát krát dvacet pět metrů najdou okolo desítky různých herních prvků. Zařádit si budou moct na klasických houpačkách či kolotočích. Menší děti budou určitě využívat také nové klouzačky. Ti zdatnější vyzkoušejí svou síly a mrštnost na horolezecké stěně, ale i na takzvaném ptačím hnízdě. To je prolézačka která připomíná strom s hnízdem a je vytvořená z provazů. Stabilitu si vyzkouší i na provazovém mostu, po kterém budou chodit.

Areál zdraví, kde se ještě nedávno hrála malá kopaná se skládá ze dvou hřišť. Pouze pravá část se přemění na malý ráj dětí. „Levá část se zatím nechá původní,“ informuje starosta. O její budoucnosti se bude teprve jednat.

Nové hřiště bude určeno spíše pro starší děti. Především pro děti školou povinné. Své si tu ale najde opravdu každý. „Když sem ale přijde šestnáctiletý kluk či dívka, tak ho určitě nikdo vyhazovat nebude,“ dodal starosta. Nejmenší děti mají již své hřiště postavené. A je nedaleko. Nachází se přímo na kraji sídliště B.


Za dva měsíce bude vše hotovo


Hřiště by mělo být v provozu nejpozději do konce října. Nebude nijak oplocené ani speciálně hlídané. „Hned vedle je kamerový systém,“ říká Jiří Kulhánek. Podle něj nebudou přísnější opatření zapotřebí. „Nemáme zkušenosti s tím, že by se v okolí hřiště nějak ničila,“ dodává. Pokud by však nastal problém je město připraveno.

Nové hřiště bude Kadaň stát necelé dva miliony korun. Jeho výstavba je součástí regenerace místních sídlišť. Součástí hřiště jsou samozřejmě i nové lavičky a odpadkové koše. Navíc se kolem hřiště vysadí i šest nových stromů.