Kadaňští atleti mají důvod k oslavám. V královském městě se včera po dlouhém očekávání oficiálně otevřely brány zrekonstruovaného, plně moderního sportovního areálu. A jeho provoz zahájil klub stylově, žákovským atletickým přeborem.

Skvost, krása, luxus. Kdo se přišel podívat, superlativy nešetřil. „Je to jako sen. Na areál jsme se tady všichni těšili jako malé děti. Podívejte, jak dokonale vypadá," září pýchou šéf místního atletického oddílu Václav Peleška.

S jeho slovy nelze jinak, než souhlasit. Kadaňští si na sportovišti dali opravdu záležet. Temně cihlový, na došlap nádherně měkký, ovál přímo vybízí k zakleknutí do bloků. Na to je ale moc velký pařák. „Počasí nám na dnešní otevření přálo asi trochu více, než by možná bylo potřeba. Stejně si to tady ale všichni užíváme," usmívá se Peleška.

„Radostí chci křičet"

Šéf není zdaleka jediný, kdo prožívá velký den. „Konečně jsme se dočkali. Radostí bych nejraději křičela," neskrývá nadšení trenérka Eva Becková. „Pevně věřím, že skvělé zázemí a podmínky přivedou k atletice daleko více dětí."

Areál „po novu" není ale jen o kráse. Hlavní výhodu vidí trenéři v jeho komplexnosti. „Máme závodní parametry, klidně můžeme pořádat Mistrovství republiky. Sportoviště jsou komplet. Běhy na všechny způsoby, skok do dálky se dvěma doskočišti, kouli, oštěp a konečně i výšku, kterou jsme doposud mohli trénovat pouze v tělocvičně. Nechybí ani skok o tyči," vypočítává Peleška. Pak se rozhlédne a výčet doplní, „nejsou už jen klece na disk a kladivo, ty ale v brzké době doplníme.

Zeptali jsme se: Jak se vám nový areál líbí?

Veronika Malkovská, 13 let
Je to tady vážně skvělé. Atletice se věnuji, takže to mohu porovnávat. Rozdíl oproti dřívějšku je veliký. Nádherně se tady běhá, už se těším na tréninky.

Jakub, 17 let
Já jsem tady dnes nezávodil, byl jsem pomáhat jako zapisovač. Když jsem nový stadion viděl, skoro jsem nevěřil. Doufám, že se sem někdy se školou dostaneme.

Kristýna Benešová, 15 let
Úžasné. Sice hrozné vedro, ale atleťák je fantastický. Dneska jsem si zkusila vrh koulí, poprvé v životě, a vyhrála jsem. Začínám o atletice přemýšlet.

Martin, 17 let
Sice jsem na dráhu nevyběhl, byl jsem s Kubou také jako zapisovač, ale stadion je fakt pecka. Kdyby tady v budoucnu byly nějaké větší závody, nemělo by to chybu.