Program startuje v deset hodin na Mírovém náměstí. Poté, co na náměstí dorazí průvod v čele se Švejkem, proběhne soud s paní zimy Moranou.

Průvod ji pak za stálého rabování a koledování odvede k řece, kde ji samotný Švejk vhodí do řeky. Příchod průvodu a příjezd Švejka je naplánován na jednu hodinu odpoledne. „Tam už na ně bude u radnice čekat starosta města, který po kratším přemlouvání udělí povolení uspořádat masopustní veselici, což stvrdí glejtem s pečetí,“ popisuje dění Štěpánka Petrášová z Turistického a informačního centra v Kadani. Tím se odstartuje další část programu, která se částečně přesune také do františkánského kláštera.

Tak bavil masopust v Kadani loni: 

a tak předloni: 

Během dne se o zábavu a hudební doprovod postarají dvě kapely. První z nich, Šumaři, zahraje již po slavnostním zahájení v deset hodin. Šumaři mají ve svém repertoáru především lidové písně, které se netradiční interpretací snaží přiblížit lidovou muziku zejména mladému publiku. Šumaře bude na pódiu střídat rakovnická kapela Brass Band, jejímž ústředním žánrem je dixielandová hudba 20. a 30. let minulého století.

V průběhu celého dne mají návštěvníci možnost ochutnat také masopustní dobroty a ti nejmenší se mohou zabavit na tržišti senzací. „Jsou to atrakce pro děti, ovšem stylově zasazené do doby počátku dvacátého století,“ uzavírá Štěpánka Petrášová. Program začíná úderem desáté hodiny. Veselice končí pozdě odpoledne, kolem 17 hodin. Průvod k vodě začíná ve 13 hodin.

(pet)

Ilustrační foto
Skibus sveze o víkendu lyžaře z Chomutovska na Boží Dar