Už nyní je jasné, jaký strom bude stát na Mírovém náměstí letos. Bude to smrk stříbrný, který vyrostl ve Vysoké Jedli u obce Místo.

Jehličnan tak vyrostl, že začal ohrožovat zdraví a majetek majitelů pozemku. Ti se proto rozhodli nabídnout ho k vánoční výzdobě. Jako první oslovili Most, ten ho ale odmítl, že je příliš daleko a transport by se prodražil.

Majitelé se proto obrátili na Kadaň a Chomutov. Kadaňáci zareagovali o chvilku dříve, potvrdil Kadaňským novinám vedoucí odboru životního prostředí Jiří Frajt. Chomutovští tak musejí vánoční ozdobu hledat někde jinde.

Smrk je středně veliký, podle Frajta je ale dobře rostlý. To je důležité, nejen z estetického hlediska, ale také kvůli bezpečnosti. Proto se jako vánoční stromy vybírají takzvané solitéry, tedy stromy, které rostou samostatně a jejich kmen je pevný a prověřený větrem.

Kadaňáci ho už uvidí brzy, na náměstí ho vztyčí už na přelomu října a listopadu, až do předvánočního času bude ale bez výzdoby. A místní si ho užijí dlouho, zůstane tam až do masopustu. Vánoční stromky bude rozmístěny po celém městě.