„Topol v Golovinově ulici je vysoký, zkrátit. Ne, nezkracovat, nechte ho, jak je. Chceme veřejná ohniště a sousedské záhonky. Vadí nám, že naše děti o víkendu nemohou na hřiště u Šuplíku.“ Tyto a řadu dalších pohledů na to, co změnit na kadaňském sídlišti „Cé“, přinesli na první setkání pod širým nebem obyvatelé této lokality. Uskutečnilo se na novém hřišti Domu dětí a mládeže Šuplík.

„Podařilo se nám zmapovat problémy obyvatel ,Céčka´, vztahy a soužití na sídlišti, ale podařilo se nám i projednat možné varianty řešení, do kterých zapojíme i veřejnost,“ uvedl starosta Jiří Kulhánek. Město Kadaň bude se všemi podněty obyvatel sídliště pracovat. Například otevření hřiště u Šuplíku je na spadnutí. „Lidem se nelíbilo, že je o sobotách a nedělích nedostupné, tak se to pokusíme změnit,“ přislíbil starosta.

Ilustrační foto, ze skateparku.
Skatepark se hodně prodraží, přesto nad ním Kadaň nemávla rukou

Dosud bylo otevřené jen ve všední dny, kdy tam docházejí děti na kroužky. „Chtěli jsme hřiště zachovat, aby bylo hezké a kdybychom ho otevřeli úplně, nebyl bych si jistý výsledkem. Nemáme ale problém s otevřením, pokud ho někdo bude hlídat,“ vysvětlil ředitel Šuplíku Jiří Štěrba. To však nebylo v silách zařízení. Teď se ale rýsuje řešení díky zapojení asistentů prevence kriminality, jak zmínil starosta. Hřiště by tedy mohlo být už v červnu otevřené i o víkendech.

Na seznamu věcí, které by lidé rádi změnili, toho má starosta hodně. Patří tam i poněkud úsměvné stížnosti, kdy si obyvatelé posteskli, že jim světelný nápis Nemocnice Kadaň svítí do ložnice a stejně tak i auta na parkovišti. Obyvatelé takzvaného „kravína“, což je dlouhý panelový dům v majetku města, by si zase přáli sousedské záhonky, veřejná ohniště a také domovní samosprávu, díky které by si leccos kolem domu sami obhospodařili.

Sál jirkovského divadla byl plný. Bohužel se schůzka neobešla bez vyhrocené diskuze.
Návod na boj s kšeftaři s chudobou přinesl velké naděje i zklamání

Jak starosta ujistil, vedení města se bude věnovat všem námětům. „Cílem bylo vyslechnout si lidi a donutit je, aby spolu komunikovali. Nic ze setkání nezapadne. Zjistíme, co se dá řešit a jak a pofrčí to,“ přislíbil starosta.

Setkání na „Céčku“ bylo prvním z mnoha. Další se uskuteční 31. května na sídlišti B a 14. června na „Déčku“. Setkání na sídlišti A a E přijdou na řadu na podzim. Všechna se mají odehrávat v přátelském duchu a na čerstvém vzduchu.