Vážná zranění utrpěl dělník kadaňské kaolinky, když obsluhoval stroj. Zaklínil se ve šnekovém dopravníku, takže ho bylo možné vyprostit jen s pomocí hasičů. Poté ho letecká záchranná služba transportovala do pražského traumacentra.

K úrazu došlo v sobotu 4. března večer. "Muž utrpěl velmi vážná poranění obou dolních končetin. Na místě ho ošetřila výjezdová skupina rychlé lékařské pomoci z Kadaně a poté byl předán letecké zachranné službě a transportován do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích," informoval Prokop Voleník, mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby.

Hasiči museli část stroje rozebrat

Aby bylo 43letého muže vůbec možné ošetřit, museli jako první zasáhnout hasiči. "Rozebrali jsme stroj, odstranili části bočnic, vyhnuli je, a pak jsme pána vysunuli ven," popsal, jak vypadaly záchranné práce velitel kadaňských hasičů Martin Poláček Apolen s tím, že volný byl muž do třiceti minut. "Celou dobu byl při vědomí a komunikoval. Věděl, co se děje a odpovídal," vypověděl velitel. Hned poté nastoupili zdravotníci, kteří muži poskytli první pomoc a přepravili ho do nemocnice.

Na případu nyní pracuje policie. "Okolnosti úrazu ale teprve vyšetřujeme, takže nemůžeme sdělit nic bližšího," uvedla policejní tisková mluvčí Marie Pivková.