Med budou návštěvníci kadaňského Františkánského kláštera ochutnávat nejen v jeho nejzdravější podobě. Nově muzejníci nabízejí totiž také medovinu, která pochází čistě z produkce klášterních včel. Vyrábí se podle starobylého receptu.

„Loni byl úspěšný rok, medu byl dostatek, dokonce až přebytek, takže jsme med začali prodávat a mimo jiné jsme z něj nechali vyrobit medovinu," přiblížil Petr Liebscher z kadaňského muzea, které v klášteře sídlí. „Doufáme, že bude návštěvníkům kláštera chutnat, protože není tak sladká jako jiné komerčně prodávané medoviny," dodal.

Nepřehlédněte: Ninja z Chomutova: Co kdysi začalo sportem, pokračuje uměním. Bojovým

Medovinu vyrábí Jiří Louda z Klášterce nad Ohří, který se také stará o šest klášterních úlů. Tvoří ji podle starobylého římského receptu. „Dělá se z kvasného medového vodního roztoku, do kterého se přidává chmel, byliny, čerstvé borové výhonky a ještě něco dalšího, co ale neprozradím," přiblížil včelař a výrobce medoviny.

Sto litrů moku bude zrát dva roky

Dvacet litrů pochoutky už se chladí v klášteře a čeká jen na to, až ji muzejníci rozlijí do malých lahví. Dalších zhruba sto litrů zraje ve francouzských dřevěných sudech. Ležet by tam měla dva roky, aby chutnala co nejlépe, podle včelaře se ale dá pít už nyní. Posoudit to mohou návštěvníci kláštera, kteří si se začátkem sezony, tedy počínaje 1. dubnem, odnesou první „vzorky". Budou po šedesáti korunách.

V zahradách Františkánského kláštera chovají včely pět let. Zájemci si je mohou adoptovat a získat tak nárok na část ze sladké včelí produkce. Sklenička sice není velká, je ale plná stoprocentního medu bez laciných příměsí. Mezi další klášterní suvenýry patří také víno, jablečná pálenka a slivovice z ovoce, které pochází z tamní zahrady či blízkého okolí.

Čtěte také: Školáci v Radonicích dostali nové streetworkoutové hřiště

Františkánský klášter je spolu s pozdně gotickým kostelem Zvěstování Panny Marie a Čtrnácti svatých pomocníků chráněnou národní kulturní památkou. V současné době se uchází o zápis do UNESCO.