Kadaň se rozhodla změnit smlouvu o pojištění svého majetku, kterou uzavřela již v devadesátých letech a pořádně na tom ušetřila. Jen částka za pojištění vozů městské hromadné dopravy se snížila o sto čtyřicet tisíc korun ročně.

Úspora se sice neprojeví na jízdném, cestující by si jí ale měli všimnout. Uspořené peníze totiž zůstanou v rozpočtu města na příští rok v kapitole věnované technickým službám, které městkou hromadnou dopravu v Kadani zajišťují. „Z ušetřených peněz bychom v příštím roce mohli posílit opravu komunikací po zimě. A ta má být podle předpovědí tvrdá," sdělil starosta Kadaně Jiří Kulhánek.

Město ročně vyčleňuje ve svém rozpočtu na zaplacení městské hromadné dopravy tři miliony devět set tisíc korun. Tato částka se pak poníží o vybrané jízdné od cestujících. To je v Kadani velmi nízké. Běžné jízdné zde stojí jen deset korun. „Dlouhodobě jsme jízdné nezvyšovali a ani jej zvyšovat nechceme. Chceme motivovat lidi, aby více využívali MHD než auta, která představují problémy s parkováním či výfukovými plyny," vysvětlil starosta.

Autobusy městské hromadné dopravy dosud brázdily Kadaň za třicet šest korun na kilometr. Nově budou jezdit díky levnější smlouvě o korunu třicet haléřů na kilometr levněji.

Úspory na pojistkách městských autobusů fungují stejně jako u osobních automobilů. Například čím je autobus starší, tím může být pojistka levnější a pokud autobus nehavaroval a město nežádalo pojišťovnu o úhradu škody, může opět získat další finanční bonus.

Přepočítávání starých pojistných smluv se proto městům často vyplácí. Celkově Kadaň ušetřila na pojistce svého majetku milion dvě stě tisíc korun.