Přestavba se týká střední části budovy ze 70. let minulého století, z níž zůstane jen nosná konstrukce. Dostavbou se zvýší na čtyřpatrovou. Uvnitř vznikne 38 atypických bytů od jednopokojových po třípokojové s kuchyňským koutem a velkoryse pojatou terasou či lodžií. Budova má být průchodná s podloubím navazujícím na průjezd a s přístupem do bytů s předzahrádkami. Počítá se i s úpravami veřejného prostranství, navazující plochy s 36 místy k parkování a příjezdovou silnicí pro zásobování.

Dům bude přestavěný podle vítězné architektonické studie Márie Maninové ze studia Maat.

Předběžně město počítalo s náklady kolem 180 milinů korun včetně daně z přidaného hodnoty, výběrovým řízením se ale snížily o čtvrtinu. Zhotovitelem je brněnská společnost OHLA ŽS a pražské Petrom stavby.

Peníze. Ilustrační foto
Předstírala, že vybírá na charitu. Žena na Chomutovsku okrádala v domově seniorů

Kadaňská radnice získala na přestavbu Slovanu dotaci ze Státního fondu podpory investic 31 milionů korun. „Mohla být větší, kdybychom plánovali stavět sociální byty, to ale nebyl náš záměr,“ uvedl již dříve místostarosta Kadaně Jan Vaic (ODS).

Záměrem vedení města je totiž zařídit nájemní bydlení pro klíčové pracovníky jako jsou zdravotní sestry či strážníci a také startovací bydlení pro mladé lidi. Takové bydlení však stát podporuje menšími částkami.

Finance potřebné k dokrytí stavby má město stranou. „Našetřeno máme kolem sta milionů korun,“ potvrdil starosta Jan Losenický (ODS).

Mohlo by vás zajímat: Chomutov naplní věž interaktivní výstavou. Ukáže průmyslové úspěchy

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová