Pohádkový hrdina a kamarád mnoha dětí Maxipes Fík letos slaví své třicáté osmé narozeniny. Již podeváté je přijede oslavit za svými kamarády do Kadaně.

Mnozí lidé se mohou divit, proč si ke svým oslavám tak známá osobnost vybrala právě Kadaň a ne nějaké větší město. Odpověď je ale jednoduchá. Fík má pro svou volbu hned dva důvody. Tím prvním je, že se chlupatý kamarád všech dětí narodil v nedalekém Ahníkově. Protože tato vesnice musela ustoupit těžbě, oslaví narozeniny v nejbližším městě, tedy v Kadani. Druhý důvod není o nic menší. Jeho duchovní otec, spisovatel Rudolf Čechura, měl totiž ke Kadani blízký vztah.

Oslava se promění v dětský festival

Děti z Kadaně i okolí se tak mají opět na co těšit. Oslava narozenin Maxipsa Fíka bude totiž takovým velikým dětským festivalem na Nábřeží Maxipsa Fíka a v areálu Františkánského kláštera . Co by to ale bylo za narozeniny bez oslavence? I sám Maxipes přijde a bude si s dětmi hrát.

A jak vlastně budou oslavy probíhat? Hlavním dějištěm oslav bude již zmiňované nábřeží a tamní Amfík, kde se v 10:00 hodin dočkají děti první pohádky Kterak se loupežník do pekla dostal. Hlavním bodem programu pak bude v pravé poledne narozeninové přání Fíkovi. I on pak jistě rád zhlédne další pohádku tentokrát O Červené Karkůlce.

Po celé dopoledne mohou děti tvořit a soutěžit s kadaňským Šuplíkem či si hrát s agenturou LEV. Navíc si mohou pořídit Fíkovy balonky a nechat si pomalovat obličej. Františkánský klášter pak nabídne dobovou zábavu a večer se mohou děti i dospělí těšit na parádní lampionový průvod a spoustu pohádek.

Všechny pobaví Hry bez hranic

Maxipes Fík bude při svých narozeninách také svědkem zábavných soutěžních her družstev. Nábřeží Maxipsa Fíka, Amfík i Split bude totiž od 14 hodin patřit již druhému ročníku Her bez hranic aneb „Mistrovství světa ve skoku pro něco v Kadani". Nejen závodníci, ale přihlížející se mohou těšit na nevšední disciplíny, jako například mazlení s broučky, porcování vorvaně, sucholyže či skok pro něco.

Kompletní program oslav

Maxipes Fík na kadaňském náměstí byl v obležení dětí. Každý si na něj i na další pohádkové postavičky chtěl sáhnout.Nábřeží Maxipsa Fíka
9.30 – 13.30 hod. – dílna a soutěže pro děti s DDM Šuplík
9.30 – 13.30 hod. – hrajeme si s agenturou LEV
9.00 – 13.30 hod. – Fíkovy balónky, malování na obličej

AmFík
10.00 hod. – Kterak se loupežník do pekla dostal
11.00 hod. – Uličníkův živý orchestr
12.00 hod. – přání Fíkovi
12.30 hod. – O Červené Karkůlce

Františkánský klášter
10.00 hod. – kejklíř Merlin
11.00 hod. – šermířské hry
12.00 hod. – Rozpustilý kabaret
10.00 – 14.00 hod. – dobový kolotoč, trampolína, Fíkův čtyřboj,
opékání buřtů, indiánská vesnice,
jízda na koních, TS Reflex

Kino Hvězda
17.00 hod. – Království lesních strážců 3D

Lampiónový průvod
21.00 hod. – od KD Střelnice k AmFíku
Průvod povedou postavy na chůdách
21.30 hod. – pásmo pohádek