Kadaň má konečně důstojné místo, kde mohou sportovci trénovat a sehrávat domácí utkání. V místě, kde byla jen zelená louka, stojí fungl nová sportovní hala. Stála úctyhodných 123 miliónů korun a město se s ní prvně pochlubí zítra při Dnu otevřených dveří. Dopoledne ji budou obdivovat školáci a od dvou hodin do večera široká veřejnost.

„Naplánovali jsme prezentaci sportů spojenou s náborem,“ předeslal starosta Jiří Kulhánek. „Vystoupení při ní tanečnice skupiny Reflex, judisté, florbalisté a další oddíly.“ Kromě toho si diváci zastřílejí na florbalovou bránu a na koš. A samozřejmě si prohlédnou veškeré vnitřní vybavení.

To tu ještě nebylo

Sportovní stánek podobného typu Kadaňští dosud nikdy neměli. Starosta doufá, že se díky novému zázemí posílí zájem sportovců, vrátí se do města volejbal, který v Kadani před lety upadl a objeví se noví hráči i trenéři.

Hala především poslouží florbalistům a futsalistům, kteří už nebudou muset jezdit na tréninky do Chomutova nebo do Spořic. Hrát se tam bude také basketbal. Pro letní přípravu ji už v těchto dnech dvoufázově využívají hokejisté. V menším zrcadlovém sále tančí profesionální tanečnice a také kadaňské ženy, které se oblíbily lekce zumby. K dispozici jsou dva squashové kurty, posilovna, sauna, ale také terasa s vyhlídkou , kde se sportovci (i diváci) mohou občerstvovat. Budova je postavená jako bezbariérová, takže si tam radosti z pohybu užijí i tělesně postižení sportovci. Součástí je WC, šatny a recepce.

Z oken je vidět na fotbalové hřiště, tenisové kurty, in–line dráhu a hřiště pro softbal. V sousedství je také zimní stadion a koupaliště. Sportovní hala tak byla poslední tečkou, aby byl areál kompletní.

Dárek sportovcům i partám kamarádů

Nové zázemí poslouží nejen sportovcům, kteří reprezentují město, ale také partičkám kamarádů s chutí jen tak si zahrát volejbal nebo futsal.

„Například na dopolední hodiny už se nám takto hlásí kluci šichťáci z elektráren a dolů,“ hlásí správce haly Roman Muchna. „I do budoucna chceme zachovat volné hodiny pro veřejnost. Volno je hlavně dopoledne a později večer,“ dodal.

Ceníky jsou nastavené tak, aby odolaly konkurenci (více v infoboxu). „Samozřejmě i tak čekáme, že v červenci tu bude poloprázdno. Proto připravujeme nějakou jednorázovou slevovou akci,“ předeslal správce. V srpnu začnou sportovní oddíly s přípravou a s větším provozem se počítá od září.

Sportovní oddíly i partičky kamarádů si mohou rezervovat hodiny v hale v on–line na webových stránkách www.hala–kadan.cz. Kontaktovat mohou také správce haly na tel.: 774 816 251.

První turnaj pomůže dětem

Vůbec první utkání, které se v hale sehraje, se uskuteční už v sobotu. Futsalový turnaj pořádá FC Betis od 9 do 16 hodin. „Je veřejně přístupný s tím, že výnos ze vstupenek poputuje ve prospěch Dětského domova v Mašťově,“ dodal správce haly.

Kolik co stojí

Velká hala:
dopoledne 350 Kč/ hod.
odpoledne 550 Kč/ hod.
o víkendech 550 Kč/ hod.
(množstevní sleva pro oddíly 450 Kč/ hod.)

Malá tělocvična pro tanečnice a bojová umění:
dopoledne 150 Kč/ hod
dopoledne 180 Kč/ hod
víkendy 180 Kč/ hod
(sleva až 90 Kč/ hod)

Squashové kurty:
dopoledne 120 Kč/ hod.
od 15 hod. 140 Kč/ hod.
(půjčení rakety 40 Kč a míčku (10 Kč)