Nyní může trošku litovat, že se nenarodil o trochu později. Město Kadaň totiž vyhlásilo soutěž Talent roku, ve které ocení nadané mladé Kadaňáky. Radek Černý se už do mládežnické kategorie zřejmě nevejde a cenu za Talent si odnese někdo mladší.

Radnice vyhlásila soutěž letos poprvé. „Podporujeme třeba mladé sportovce, ale pro jinak talentované děti není skoro nic. Proto jsem se rozhodli pro tuto anketu,“ vysvětlil starosta Kadaně Jiří Kulhánek.

V ní můžou zvítězit třeba děti, které vynikají v umělecké tvorbě, nebo které sbírají medaile na olympiádách v různých vědách.

Kandidáty z Kadaňska na Talent roku mohou navrhovat nejen školy, ale i veřejnost. Komise pak vybere a vyhodnotí ty nejúspěšnější.
Za to dostanou věcné ceny, budou se moci blýsknout na zvláštním galavečeru, objeví se i v médiích.

Není to ale všechno. Postupem času by měla vzniknout nadace, která by podpořila zmiňované talenty třeba při studiu na škole. „Anketa je první fáze, abychom si to trochu otestovali,“ dodává starosta.

Návrhy je možné posílat už nyní a to až do 15. prosince letošního roku na kadaňský odbor školství. Bude se soutěžit ve dvou kategoriích, talent v oblasti kultury a umění a talent v oblasti vzdělávání a vědy.