Občanští demokraté totiž přejeli ostatní konkurenty a získali téměř polovinu hlasů. Kadaňáci jich do zastupitelstva poslali čtrnáct, což straně zaručuje nejtěsnější většinu. „Výsledek mě příjemně překvapil, nečekali jsme takový úspěch. Voličům děkujeme,“ reagoval na výsledky Kulhánek, který dostal nejvíce hlasů ze všech.

I když by ve městě mohli občanští demokraté vládnout sami, pravděpodobně si vezmou do koalice ještě někoho dalšího. „Ve středu máme radu místního sdružení, tam to projednáme. Můj osobní názor je, že by rada města neměla být jednobarevná,“ nastiňuje nynější starosta povolební vývoj.

Kdo povládne s ODS? Nabízí se druhý v pořadí – ČSSD. Tato koalice vládla dosud a spolupráce stranám klapala. Sociální demokraté získali post místostarosty, tři jsou v končící městské radě.

V ní by mohli usednout titíž lidé, takže by se vedení města vůbec nemuselo měnit. Jedinou výjimkou je nynější radní Radek Scherfer (ČSSD), ve volbách ho přeskočili čtyři spolustraníci a je až třetím náhradníkem, takže se do zastupitelstva pravděpodobně nedostane.

Kromě zmiňovaných dvou stran se do zastupitelstva protlačili SNK–ED, KSČM a TOP 09. Poslední kandidující stranou byla DSSS, ta jako jediná nezískala v zastupitelstvu ani jeden mandát.

K volbám v Kadani přišlo 5192 oprávněných voličů, tedy 36,2 %.

ODS: Jiří Kulhánek, Jan Voráč, Jan Losenický, Stanislav Hakl, Radek Oswald, Lenka Raadová, René Budjač, Michal Voltr, Ladislav Strádal, Antonie Šitnerová, Pavel Skála, Ivo Fischl, Marcela Vlčková, Milan Sládek. ČSSD: Olga Zörklerová, Zdeněk Hosman, Zdeněk Hrdina, Vladimír Bílek, Svatopluk Homola, Martina Faldusová. SNK–ED: Hana Kožíšková, Josef Mašek, Aleš Padrta, Petr Hybner. KSČM: Petr Jindra, Iva Jindrová. TOP09: Jan Trubiroha