„Rozhodli jsme, že nepůjdeme cestou pronájmu, chceme, aby nemocnice natrvalo zůstala v rukách města. Raději jí finančně pomůžeme. Můžeme si to dovolit, rozpočet to neomezí," oznámil starosta Kadaně Jiří Kulhánek na páteční tiskové konferenci. Dvanáct milionů korun poslouží k navýšení platů lékařů i středního zdravotnického personálu o desetinu. Město tak srovná náskok, který by jinak získaly státní nemocnice. „Jde o to, že ve státech zřizovaných nemocnicích dojde v příštím roce k nárůstu tarifu o deset procent a Kadaň by neměla zůstat pozadu," vysvětlil jednatel nemocnice Petr Hossner. Ten v pátek ve funkci vystřídal dosavadního jednatele kadaňské nemocnice Josefa Maška. Jako cíl si stanovil nejen stabilizovat současné počty lékařů a sester, aby neodcházeli za lepším do nemocnic, které je aktivně lákají. „Chceme získat nové, abychom se mohli postarat o pacienty tak, jak si to zaslouží. Proto poptáváme lékaře a nejen ty," dodal Hossner.

Výběrové řízení je vypsáno na pozici primáře chirurgického oddělení. Současný primář onemocněl a vedle něj také další kolega z oddělení, který musel ze zdravotních důvodů odejít, což si vyžádalo provizorní řešení. Nemocnice ale hledá lékaře také pro další oddělení a k tomu zdravotní sestry, laborantky a instrumentářky.

Dosavadní jednatel Josef Mašek se po problémech, které nyní naplno propukly, klonil k myšlence spojit se se silným strategickým partnerem, jak také nedávno uvedl pro Deník. Na začátku roku se například o pronájem kadaňské nemocnice zajímala společnost Nemos Group, město ji ale odmítlo, protože nebylo v situaci, kdy by partnera potřebovalo. Vedení města se naopak obává možnosti, že by nájemce po čase mohl finančně oslabenou nemocnici opustit a lékaře rozmístit jinam, což by fakticky znamenalo konec. Nesoulad v názorech podle starosty neznačil žádný rozkol. „Byla to diskuse. Pan Mašek opustil svou funkci po dohodě. Byli bychom raději kdyby zůstal, odchází ale z osobních důvodů," dodal. Nemocnice Kadaň patří městu, které na její provoz ročně přispívá částkou 4,5 milionu korun.