Kadaňáci to vítají. „Je to dobře, stejně tomu tak všichni říkali," usmívá se Edita Frajtová, která prodává v čajovně Bedrník. Ta sídlí v Katovně a je jedinou provozovnou, která v nové ulici sídlí. Jinak tu nikdo nebydlí. „I všem dodavatelům jsme říkali, že jsme v Katovně. Jinak by nás nenašli, ale takhle jim každý místní poradil," dodává Frajtová. Bojí se prý jen, aby ceduli někdo neukradl.

Dřív byla Katova ulička součástí Sokolovské ulice, ale to místní možná ani nevěděli. Pro ně to vždycky byla „Katovka". Právě proto se město rozhodlo ji tak oficiálně pojmenovat.

Stejně tak dostaly oficiální názvy ulička u kostelíka Stětí sv. Jana Křtitele (Svatojánská) a schody vedoucí poblíž alžbětinského kláštera (Klášterní schody). Správce budov kadaňské radnice Miroslav Demjan v pátek na všech třech místech přidělal klasické červené cedule s názvy ulic.

Katova ulička je mimo jiné nejužší uličkou v České republice, ve svém nejužším bodě měří 66,1 centimetrů. Díky tomu je od roku 2007 zapsaná i v české knize rekordů. Původně byla zapsaná Koželužská ulice v Tišňově, ta má ale ve svém nejužším místě o jedenáct centimetrů více. Katova ulička v Kadani je dlouhá 51 metrů a na rozdíl od jiných úzkých průchodů tu nemusí být semafor, který signalizuje, zda z druhé strany někdo jde. „My jen koukneme a vidíme," směje se starosta Kadaně Oldřich Kulhánek.

Ulička pochází z počátku 14. století a sloužila jako odpadní stoka přebytečné vody na hlavním náměstí. Její název je odvozen z pověstí, že tudy chodil kat na popravy, protože nesměl hlavními branami. Podle legendy byla v uličce zazděna rouhavá jeptiška, která tu o půlnoci straší spolu s posledním kadaňským katem Ignácem, s níž prý měla milostný vztah.