Vedení města si dává pozor výdaje, protože příjmy se loni pořádně ztenčily a letos to v důsledku ekonomické recese patrně o mnoho lepší nebude. Šetříme ve všech odborech, takže i na investicích. Nechceme město zatížit zbytečným dluhem,“ říká starosta Kadaně Jiří Kulhánek.

Práce se určitě nezastaví na velkých stavbách, které jsou z velké části dotovány z evropských peněz, miliony ale do nich vkládá i město. Jde především o výstavbu nábřeží Maxipsa Fíka, kde by stavbaři měli letos dokončit první etapu a vrhnou se na druhou, o budování sportovní haly a o dokončení další z etap regenerace sídliště „C“.

Z těch menších, které Kadaň letos chystá, asi bude obyvatele nejvíce zajímat rozšíření kapacity 9. mateřské školky o dvacet pět míst pro děti. Zmizí také venkovní schody u kina Hvězda, nahradí pozvolné klesání. Odstraní se tím bariéra pro vozíčkáře.

Další akce jsou vázány na to, zda se Kadani podaří získat dotaci. V takovém případě by pokračovala obnova fresek v klášterním ambitu. Město také uvažuje o výstavbě cyklostezky směrem přes výsypky k Prunéřovskému údolí. Na tu může město dostat až stoprocentní dotaci z takzvaných deseti ekomiliard.