Jak se vyjádřilo její vedení již dříve, společnost počítá s růstem evropského trhu, z něhož chce vyzískat.

Nová hala bude stát vedle původního závodu na Královském vrchu už na podzim. Co je podstatné, práci v ní najde na čtyři sta lidí. Přibudou k současným šesti stovkám zaměstnanců.

„Linku budeme najíždět postupně, proto bude na podzim zapotřebí nejvýš třiceti zaměstnanců. Čtyři sta lidí je až finální stav,“ upozornil manažer Karel Havelka. Prvních sto získá místo příští rok, další budou najímáni v průběhu dvou let v závislosti na instalaci výrobních linek. Ty mají být celkem tři.

Výrobní ředitel kadaňského závodu Michal Vafka se obává, že při otvírání nové haly narazí na nedostatek specialistů. „Patříme mezi největší zaměstnavatele v regionu, v kraji ale působí více průmyslově zaměřených firem,“ zdůvodnil. Proto nechce otálet s náborem nových zaměstnanců, které bude potřeba pro práci v novém závodu důkladně proškolit. Už v průběhu léta se budou moci obracet na oddělení lidských zdrojů přímo v kadaňském závodě. Zapotřebí budou lidé do oddělení údržby strojů, kteří by měli mít technické vzdělání a zkušenosti, operátoři k výrobním linkám, ale i kancelářští pracovníci.

Japonská společnost působí v Kadani už šestým rokem, odkud zásobuje svými solárními panely celou Evropu. Služby pro koncové zákazníky a investory poskytuje Kyocera v Německu a skrze distribuční partnery.

Kromě České republiky má společnost závody ještě v Japonsku, Číně, Mexiku a Spojených státech amerických.