Přestože řada společností propouští a šetří, kadaňská Kyocera se naopak chystá vzepnout k dalšímu růstu. Pomýšlí na stavbu nové haly a nábor dalších zaměstnanců.

„Společnost vychází z odhadů růstu evropského trhu, ze kterého by si i ona ráda ukousla,“ upřesnil manažer Karel Havelka. „Zatím existují odhady a propočty, jak velcí bychom měli být a kolik k tomu budeme potřebovat lidí,“ dodává.

Její jednatelé už hejtmance kraje představili svůj projekt.

„Jedná se o vybudování druhého výrobního závodu firmy na výrobu solárních panelů,“ potvrdila tisková mluvčí krajského úřadu Magdalena Hanáčková. „Nový projekt by měl mimo jiné přinést dalších asi 400 až 600 nových pracovních míst, která budou vítanou příležitostí pro nezaměstnané na trhu práce v Kadani a okolí.“

Zapotřebí bude především operátorů na výrobní lince, které si společnost sama zacvičí. „Hlavně by se mělo jednat o normální šikovné a zručné lidi zvyklé chodit do práce a svolné pracovat ve směnném provozu,“ vypočítává Karel Havelka.

Potřební budou také zaměstnanci v oddělení údržby strojů. Ti by měli mít technické vzdělání a zkušenosti. Potřeba budou i kancelářští pracovníci.

Jak manažer upozornil, záměr pustit se do stavby další haly a ztrojnásobit výrobu kompletních solárních panelů tu je. Vše je ale zatím před podpisem.

Japonská společnost Kyocera Solar Europe působí na Královském Vrchu už pátým rokem a je světově největším výrobcem solárních panelů. Z kadaňského závodu postupně expanduje do Evropy. K dnešku zaměstnává čtyři sta čtyřicet lidí.

Podle krajské tiskové mluvčí Magdaleny Hanáčkové má společnost zájem o spolupráci s krajem tak, aby mohl v příštím roce další závod začít vyrábět.