Jen pět stran? Zní to až neuvěřitelně. Vždyť i v horské vísce Kovářská jich kandiduje víc! Jenže Kadaň si zjevně zachovává pověst klidného města, kde jsou největšími půtkami rytířská klání při Císařském a nikoli politické hádky…

I tak je ale pět kandidujících stran nejméně v historii města. Před čtyřmi lety jich bylo šest, v roce 2006 devět, v roce 1998 dokonce dvanáct.

Velký rozdíl je to i oproti jiným městům v okrese. Třeba v o něco větším Jirkově kandiduje čtrnáct stran, skoro třikrát tolik!

Jakoby si v Kadani postupně všichni říkali, že nemá smysl kandidovat a vzdávali to. Nikdo by se jim nedivil. Od roku 2002 je v čele radnice Jiří Kulhánek (ODS) a vede si tak dobře, že před čtyřmi lety jeho strana v Kadani drtivě zvítězila a získala polovinu všech hlasů. Zřejmě své město vede dobře a lidé nemají důvod něco měnit. Změní se to letos?

Oproti minulým volbám tu již nekandiduje Dělnická strana ani Evropští demokraté. Jeden soupeř ale přibyl kandidátku zde sestavilo hnutí ANO 2011. V jejím čele je vychovatel výchovného ústavu v Místě Jan Richter.

Sociální demokraté postavili na první místo Radka Scherfera, bývalého předsedu představenstva Krajské zdravotní, dnes projektového manažera, komunisty vede referent Petr Jindra. Projektant Jan Trubiroha je pak lídrem strany TOP09.