V nové publikaci diváka zaujme krása krajiny, památek a přírody ze zcela nového úhlu. Z ptačího pohledu. 

„Každá česká obec si zaslouží mít svoji leteckou fotografii vydanou knižně. To je krédo naší práce na edici Česko z nebe. Nejprve jsme začali knihami o velkých regionech jako Brněnsko či Zlínsko a z letadla jsme zachytili všechny jejich zajímavosti. Nevešly se nám tam ale všechny obce z regionu a každá z nich nabízí kompozice, které z letadla vypadají úchvatně. A proto jsme se v druhém kole rozhodli jít hlouběji a přiblížit Českou republiku z nebe po menších územních celcích, kterými jsou obce s rozšířenou působností. V těchto nových knihách si tak každý obyvatel regionu najde i tu svoji vesničku,“ přibližuje vizi celé edice pilot, fotograf a nakladatel Milan Paprčka.

Kadaň a okolí z nebe:

| Video: Youtube

„Kadaň se pyšní bohatou historií. Jednou z nejvýznamnějších památek je stejnojmenný gotický hrad, který byl postaven v polovině 13. století. Dnes je hrad využíván jako muzeum. V Kadaňském regionu se nacházejí kulturní a historické památky, jako například zřícenina hradu Šumburk anebo zámek Jezeří. Pro milovníky cyklistiky a turistiky jsou k dispozici cyklostezky a turistické trasy. Okolí Kadaně je rovněž plné krásných přírodních scenérií, a to v podobě skalnatých údolí, jezer a řek, které nabízejí mnoho možností pro outdoorové aktivity a turistiku. Jedním z krásných okolních měst je Klášterec nad Ohří, kde si můžete prohlédnout expozici porcelánu, a to jak českého, tak zahraničního. Dále nemohu opomenout ani obec Loučnou pod Klínovcem, která je hlavním východiskem při zimních i letních aktivitách v okolí nejvyššího vrcholu Krušných hor, obec Kryštofovy Hamry anebo další malebná městečka, které jsou rozseté v dramatickém pohraničí,“ popisuje oblast Jiří Dvořák z CBS Nakladatelství, který se na přípravě nové knihy intenzivně podílí.

„Kadaň a její okolí je místem, které nás obohacuje o krásy, jež si z běžného pohledu ani neuvědomujeme. Věřím, že nově připravovaná kniha Kadaň a okolí z nebe inspiruje k prozkoumání tohoto místa a otevře dveře novým dobrodružstvím, které skrývá zdejší úchvatná příroda a fascinující architektura,“ ukončuje Jiří Dvořák, který se těší, až bude kniha dokončena a dostane se do rukou čtenářů.

Další informace o publikaci lze najít na webu CBS Nakladetelství