Nová podoba veřejného prostranství mezi nimi vyvolala bouřlivou diskuzi, nakonec se ale podařilo najít shodu. V Úhošťanech se tak postupně začnou řešit i další problémy jako obnova veřejného osvětlení, tlak pitné vody nebo přemístění elektrického vedení do země.

„V příštím roce bychom rádi pořešili, jak to bude vypadat kolem úhošťanského potoka a aby nezatékala voda do nejbližších objektů. To řeší studie, kterou nyní musíme ještě dopracovat s Povodím Ohře. Zároveň se začne zpracovávat projektová dokumentace na první dvě etapy. Z nich první je cesta směrem do centra osady a druhá je kolem kostela na přirozeném náměstíčku, které tvoří tato satelitní vesnička," řekl starosta Kadaně Jiří Kulhánek.

Veřejných projednání ohledně nové podoby osady se zúčastnila většina obyvatel Úhošťan a studie mezi nimi vyvolala bouřlivou diskuzi. Mezi jednotlivými jednáními dokonce vznikla petice, která požadovala zrušení některých plánovaných změn, další lidé s nimi naopak souhlasili. „Zájmy se v některých částech hodně křížily. Situace se ale uklidnila, projektant požadované změny do studie zapracoval a názory místních studii podle mého názoru hodně pomohly," doplnil Kulhánek. O konkrétní podobě změn se mohou občané dočíst na webu města.

V Úhošťanech žije zhruba stovka obyvatel a vesnička si ze všech kadaňských osad nejvíce zachovala venkovský ráz. Nachází se asi 2,5 kilometru jižně od Kadaně.