Její udělení už nebude závislé na hlasech v internetové anketě, ale také na stanovisku radničního týmu, který posoudí podniky dle různých kategorií.


Poslední vítěz soutěže O zlatou vařečku totiž „schytal“ několik stížností, některé z nich dorazily i na radnici. Jiní strávníci, nespokojení s obsluhou či jídlem, popsali své negativní zkušenosti na diskusním fóru města.


Rada města se proto rozhodla pravidla soutěže pozměnit. Podle starosty Kadaně Jiřího Kulhánka už internetové hlasování ztratilo část objektivity. Hlasů nebylo tolik, aby výsledek nemohli ovlivnit příznivci restaurace třeba z řad provozovatele či personálu.


Letošní ročník, který trvá do konce roku, ještě proběhne standardním způsobem, tedy o vítězi rozhodnou internetoví hlasující. Z každé IP adresy, tedy unikátního čísla internetového připojení, může do ankety přibýt jeden hlas. Starosta Kadaňáky, ale i jiné návštěvníky restaurací ve městě nabádá, aby hlasovali co nejvíce a přispěli tak k větší objektivitě klání.


Od nového roku se však hodnocení ujme městský tým. Ten by se měl podívat na více kritérií, nejen na jídlo a pití, ale také na obsluhu, čistotu, své by měla říct třeba i městská policie nebo živnostenský úřad.