Známé osobnosti, důležité události, zajímavé památky, historie či současnost města… Kadaň chce, aby byla internetová encyklopedie plná zajímavých odkazů o městě a všem, co s ním souvisí. Dokonce jako první v republice podepsala smlouvy, podle kterých za články zaplatí.

Smlouvy získali tři středoškolští studenti, dva chlapci a jedna dívka. K nim by chtěla organizace Kulturní zařízení Kadaň najít ještě čtvrtého pomocníka. Tým wikipedistů by se měl postarat o to, aby na internetu (konkrétně na české Wikipedii) byly správné a kompletní články o Kadani, jejích památkách, rodácích či událostech, které obec potkaly.

Jak prozradil místostarosta Kadaně Jan Losenický, město by se chtělo společně se sousedním Kláštercem nad Ohří stát WikiMěstem pro rok 2016 (více viz infoblok). „Mimo jiné i proto, že jsme dějištěm Císařského dne, největší středověké slavnosti věnované Karlu IV., od jehož narození uplyne příští rok již 700 let," dodal k tomu pro Kadaňské noviny.

Kadaň se inspirovala v zahraničí, kde wikipedisty zaměstnávají i významné světové instituce. Průkopníkem se stalo v roce 2010 Britské muzeum, když tehdy zaměstnalo wikipedistu na plný úvazek. V České republice byla první právě Kadaň.

Co je projekt WikiMěsto?Cílem projektu WikiMěst je zajistit dosud opomíjeným sídlům takové zpracování na Wikipedii, které o nich čtenáři poskytne ucelený obraz. Pokryje tedy všechny významné události, které dané město v historii potkaly, seznámí čtenáře s jeho významnými rodáky a osobnostmi, které v něm žily, nabídne fotogalerii jeho pamětihodností i přírodních krás…
Během akce WikiMěsto se ve stanoveném datu na místo vydá menší či větší tým wikipedistů, jehož členové v místní knihovně, muzeu apod. načerpají informace dostupné z lokálních zdrojů a také digitalizují fotografie, které se jim zde podaří získat. Ze svých domovů je přitom budou ve stejném čase podporovat další wikipedisté využívající internetových či knižních zdrojů. V roce 2014 se WikiMěstem stala Přibyslav, loni to byly Hustopeče.