V Kadani voliči podpořili současnou vládu občanských demokratů, a to dokonce úctyhodnými 52 procenty hlasů. Současný stav volby potvrdily také v Klášterci nad Ohří a ve Vejprtech. Ke změnám zřejmě dojde v Jirkově, kde volby vyhrálo hnutí ANO.

Z pěti zastupitelských křesel na šest posiluje jirkovské ANO vedené Darinou Kováčovou, kterému voliči připsali 18,97 % hlasů. Skok zaznamenala Strana svobodných se 13,24 % hlasy. Získává čtyři mandáty, což znamená, že si polepšila o dva. ČSSD, vítěz roku 2014, v jehož čele stojí současný starosta Radek Štejnar, si připsal 13,84 % hlasů a v zastupitelstvu přichází o polovinu mandátů. Místo osmi má nově jen čtyři. V zastupitelstvu má opět místo ODS vedené současnou místostarostkou Danou Jurštakovou. Ve volbách získalo 13,06 % a  tím i čtyři mandáty, což je o jeden více než dosud.

Překvapil také nováček jirkovských voleb, nově vzniklé hnutí Náš Jirkov, který hned napoprvé získal 9,35 % hlasů a tím také tři křesla. Do zastupitelstva se dostal také Nový sever a KSČM, každý  s dvěma mandáty. Celkem tedy bude ve vedení města sedm stran. Volební účast v Jirkově dosáhla 29,99 %.

S převahou obhájili prvenství z předešlých komunálních voleb občanští demokraté v Kadani. Získali nepřekonatelných 52,22 procent hlasů a tím i patnáct mandátů v zastupitelstvu. Ve srovnání s posledními volbami tak posilují o tři.

 „Nečekal jsem takový úspěch, byl jsem překvapený. Děkuji lidem v Kadani, kteří nás takto podpořili, je to skvělé,“ uvedl pro Chomutovský deník lídr ODS a starosta města Jiří Kulhánek. „Myslím, že práce na takto malém městě není o politice, ale skutečně o práci. Je za námi něco vidět a lidé to ocenili,“ domnívá se.

Úspěch sklidilo také hnutí  ANO 2011 s 25,09 procenty, které získává sedm křesel, tedy o dva více než posledně, a ČSSD (7,06) dvě. Dosud měla ve vedení města šest zastupitelů. Piráti vstoupili na kadaňskou scénu poprvé, a to se ziskem 6,99 procent hlasů a tím i dvou mandátů, komunisté získávají jeden. Do zastupitelstva se nedostala Národní demokracie a KDU. K volbám v Kadani přišlo 34,66 % voličů.

Velký vzestup od minulých voleb si může v Klášterci nad Ohří připsat Strana soukromníků. V letošním roce získala strana v čele se Štefanem Drozdem od voličů 31,46 % hlasů a sedm mandátů. V roce 2014 přitom získali jen 9,17 % hlasů a dva mandáty. Úspěch zaznamenalo i hnutí ANO, od voličů si vysloužilo 23,93 % a šest křesel. Kandidátku vedla exstarostka Kateřina Mazánková.

Třetí místo patří Straně Zelených, s 11,18 % a dvěma mandáty. Větší ztrátu zaznamenali čtvrtí komunisté. Ze 13,17 % klesli na 8,03 %. V zastupitelstvu obsadí dvě křesla. Stejně tak i ODS (8,02 %) a po jednom ČSSD (7,01 %) a Za Klášterec lepší (6,30 %). Volební účast v Klášterci nad Ohří dosáhla 33,99 %.

Vejprty měly v rámci největších měst okresu nejvyšší volební účast, a to  34,99 %. Volby vyhrála ODS, v čele s dosavadní starostkou Jitkou Gavdunovou. Náskok měla strana veliký, získala 43,86 procent. Druhá Strana Zelených získala 22 procent.