Plzeňský Prazdroj dekoroval titulem „výčepní legenda" Juliuse Vanyu z kadaňského Švejk restaurantu U Věžičky. Oceněný výčepní se totiž poctivému čepování plzeňského piva a srdečné péči o něj věnuje už 25 let. Julius Vanya se tak zařadil mezi nové výčepní legendy. Hospodský ze Švejk restaurantu U Věžičky načepoval své první pivo ve vlastní provizorní restauraci na začátku 90. let.

U poctivé práce za výčepem a péče o pivo však zůstal dodnes a stále se stará o to, aby všichni hosté z jeho podniku odcházeli s dobrým pocitem, že si vychutnali ten nejlépe načepovaný plzeňský ležák. I díky tomu získal včera od Plzeňského Prazdroje výjimečné ocenění.

„Já jsem touhle cenou velmi poctěn. Určitým způsobem vyvažuje mou několikaletou snahu za výčepem, úsilí servírovat hostům jen perfektní pivo. Zároveň mi dodává sílu pro další roky práce," říká Julius Vanya, nová výčepní legenda ze Švejk restaurantu U Věžičky v Kadani.

Švejk restaurant je ryze český řetězec. Po celé republice najdeme hned několik podniků inspirovaných hlavním hrdinou Haškova humoristického románu a atmosférou prvorepublikových hostinců. Snaží se vyzdvihnout to nejlepší z Čech, kadaňská provozovna U Věžičky má nyní dokonce jednoho z nejváženějších českých výčepních. I díky jeho osobnosti se tady načepované půllitry chlubí poctivou krémovou pěnou a pivo chutná tak, jak má skutečný plzeňský originál chutnat.

Dá se říct, že je to i svým způsobem umění. Plzeňský ležák na čepu doplňuje ve Švejk restaurantech moderní česká kuchyně. Ta zachovává tradiční recepty, vaří se však nejmodernějšími technologiemi. Celkový gastronomický zážitek je podpořen českým porcelánem, příbory i sklem předních tuzemských značek, ale také lidovou hudbou a dobovým oblečením personálu.

Julius Vanya získal ocenění „výčepní legenda" v průběhu slavnostního galavečera u příležitosti vyhlášení nejlepšího výčepního v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender 2015.

Rozhovor s výčepní legendou Juliem Vanyou

„K čepování piva jsem se dostal díky sportu," směje se Vanya

S vážným pohledem a myšlenkou na spokojenost svých hostů přistupuje Julius Vayna pokaždé k pípě, když roztáčí oblíbený chmelový mok. „Je to paradox, ale ke své profesi jsem se dostal v podstatě díky sportu," prozradil své začátky výčepní.

Jak jste se tedy dostal k profesi výčepního?

Po zápasech a tréninzích jsme se zbytkem týmu chodili na pivo. Když přišla revoluce, chlapi říkali, že si nemáme kde jít sednout, že všude je špatná obsluha, nekvalitní pivo, apod. No a já měl rodinný dům, tak jsem říkal, že teda udělám restauraci. Plánoval jsem původně, že budu čepovat soudek denně a upřímně jsem se i trošku bál, jestli mě to uživí. Ale ono místo soudku jsme velmi brzy dělali osmdesát hektolitrů. Na to, že jsem byl laik, původně instalatér, se to rozeběhlo velmi rychle a úspěšně.

A jak dlouho už se tedy čepování piva věnujete?

Čepuju vlastně asi od jednadevadesátého roku. Teď už se kromě klasického čepování věnuji i další důležité práci, jako je údržba, čištění trubek, a podobně.

Kdy jste začínal konkrétně ve Švejkovi?

Ten jsme otevřeli 5. 5. 2005, a byla to vlastně pětatřicátá švejkovna, takže je to takové hezké kulaté číslo. Takže teď uběhlo od samých počátků 10 let.

Co máte na své práci výčepního nejraději?

Když dobře teče pivo, tak je to samozřejmě práce s lidmi. Člověk se za celý den vypovídá a je pořád v centru dění. Navíc už od toho jednadevadesátého jsme dělali nejlepší pivo, prostě pivo hladké, čisté, s hutnou pěnou, pěkně s podpisem. Takže to mě teda strašně bavilo už tehdy, kdy si myslím, že ta kvalita čepovaní piva a ta pivní kultura u nás ještě nebyla tak dokonalá, jako je tomu dnes.

Co je na ní naopak těžkého?

Odpověď je asi stejná zase práce s lidmi. Člověk s nimi musí umět hezky mluvit, komunikovat, povídat si o pivě ale i mnoha jiných záležitostech. Pokud ho tohle nebaví a necítí se tak dobře, asi za výčepem dlouho nevydrží.

Oslavíte teď ocenění ve své hospodě se štamgasty?

Vypadá to, že to musí být. Musím to s nimi oslavit, vždyť právě i oni jsou každodenní součástí mé skvělé práce a mají určitě i na mém ocenění svůj podíl.