Z jednasedmdesáti fotografií, které do soutěže přihlásili jejich autoři, byly vybrány vždy jen tři nejlepší ve dvou vyhlášených kategoriích. Vítězné fotografie si město ponechá pro propagační účely, jako je tisk brožur a letáků.

V kategorii nazvané „Jirkov, město s historií“ vyhrál Petr Hutárek s fotografií, kterou pojmenoval Historická pětašedesátimiliónová přestavba. Fotografie sice bude o historii Jirkova vypovídat až za pár desítek let, ale zachytila jeden z důležitých okamžiků přeměn jirkovského centra. Snímek totiž zachycuje právě probíhající přestavbu náměstí.

Historická pětašedesátimiliónová přestavba. Vítězné foto v kategorii Jirkov, město s historií.


V druhé vyhlášené kategorii „Život ve městě a okolí“ vyhrál obrázek Petra Ježka nazvaný Již ve třech na procházce. Ten zachycuje mladý jirkovský pár s děťátkem na výletě kolem místní přehrady.

Již ve třech na procházce.  Vítězné foto v kategorii Život ve městě a jeho okolí.


Porota složená z odborníků a zástupců města se sešla v pondělí na radnici, kde prohlédla všechny fotografie. Přihlášené snímky hodnotil regionální fotograf z Oblastního muzea Chomutov Hugo Sedláček, zástupce fotoateliéru Porst pan Hájek, starosta Jirkova Radek Štejnar, místostarosta Stanislav Moutelík, vedoucí odboru rozvoje a vztahů s veřejností Jiří Kordanič a referentka téhož odboru Andrea Karlovská. A vybírání těch nejlepších nebylo vůbec snadné.

Ve čtvrtek byli oba vítězové na jirkovské radnici odměněni třemi tisíci korun. Autoři fotografií na druhém místě dostali od města dvoutisícovou odměnu a třetí místo odměnili tisícovkou. Fotografie jsou nyní pro veřejnost vystaveny v jirkovské galerii.

Soutěž vyhlásil Jirkov již loni v prosinci a fotografie se mohly posílat až do poloviny června. Do té doby se přihlásilo dvacet fotografů z Jirkova i okolí s jednasedmdesáti fotografiemi.

Město počítá i s dalším ročníkem soutěže. Zadání zveřejní opět v prosinci. „Tentokrát se určitě začne hned prvního,“ informuje Andrea Karlovská, referentka propagace a vztahů s veřejností. Uvažuje se i o vyhlášení souboru určitých snímků. „Dostali jsme i sérii fotografií, ale ocenili jsme jen jednu z nich. Proto uvažujeme, že vyhlásíme právě i série, které znázorňují například zámek z jara, v létě, na podzim a v zimě,“ přibližuje příští ročník Karlovská.