Budova těsně přiléhá ke garážím, kde parkují hasičské vozy. Zkrátí se tak čas výjezdu jednotky k zásahu, hasiči to budou mít k autům blíže. V Dělníci dokončují práce na interiéru nového zázemí jirkovských dobrovolných hasičů.nové budově také nebudou hasiči běhat z patra po schodech jako dosud, ale sklouznou se do šaten po tyči. V přístavbě nebude chybět ani nové sociální zařízení včetně sprch a také klubovna. Náklady na stavbu a vybavení moderního zázemí pro hasiče vyšlo město na 6,3 milionu korun.

Členové dobrovolného hasičského sboru se stěhují z domu v Tyršově ulici, který využívali dlouhých devětašedesát let.

Hledají muže či ženy

Výjezdová jednotka jirkovských dobrovolných hasičů potřebuje posílit, přijme dva až tři muže nebo ženy. Mohou tak pomáhat lidem v nouzi, přitom se ale i stále učit něčemu novému. Zájemci musejí být starší osmnácti let a v dobré fyzické kondici. Přijetí do řad hasičů je podmíněno i absolvováním čtyřicetihodinového základního školení a úspěšně složené zkoušky. Poté nováček vyfasuje osobní výstroj a výzbroj. „Práce je ohodnocena finanční odměnou, ale pro hasiče nejsou peníze hlavním důvodem, proč svou práci dělá. Jde hlavně o ochotu pomáhat druhým," vysvětlil starosta Sboru dobrovolných hasičů v Jirkově Petr Pastyřík.

Jirkovští hasiči vyjíždějí k zásahům nejen v Jirkově, ale také do Chomutova či okolních obcí. Každoročně mají na kontě v průměru 160 zásahů, vedle likvidace požárů jsou to také často asistence u dopravních nehod či technické zásahy spočívající v otevření bytu, záchrany uvízlých zvířat či likvidace vosích či sršních hnízd. „Kdo se chce dozvědět více, ať se přijde podívat v pracovních dnech od 08:00 do 15:00 hodin do hasičárny v Tyršově ulici. Rádi mu všechno ukážeme a zodpovíme případné dotazy," zve veřejnost velitel šestadvacetičlenné výjezdové jednotky Pavel Kolář.