Tentokrát jsme se ptali jirkovské starostky Dariny Kováčové.

Co je v současnosti největším problémem ve vaší obci?
Veškeré dění v Jirkově se teď točí a odvíjí od prevence proti šíření koronaviru. Ochrana zdraví obyvatel je pro nás nyní absolutní prioritou. O ostatních záležitostech, jako třeba nějakých úlevách pro místní živnostníky zasažené nouzovým stavem, budeme jednat tento týden s městskou radou.

Koho byste u vás rád pochválil či ocenil?
Poděkování si zaslouží všichni, kdo s námi v této mimořádné situaci spolupracují. Počínaje obětavými lidmi, kteří šijí roušky, abychom je mohli vydávat občanům, přes sociální pracovníky a ošetřovatelky, jež se nezištně a láskyplně starají o naše seniory, až po hasiče a městské policisty, kteří jsou okamžitě všude, kde jej jich potřeba.

Co pro vás dělá kraj, případně naše vláda? Jak hodnotíte jejich aktivity?
S Ústeckým krajem jsme v souladu. Chápeme jeho nelehkou situaci. Například to, že při naprostém nedostatku roušek upřednostňoval jejich výdej profesím v první linii, tedy zdravotníkům, hasičům, policistům… A tady znovu vyslovuji velké poděkování všem domácím švadlenkám, které vlastnoručně vyrobenými rouškami začaly ihned zásobovat nejen své blízké, ale i ostatní obyvatele města.