V říjnu loňského roku Povodí Ohře kvůli pádu skalního kamene uzavřelo oblíbenou cestu turistů, pejskařů i místních obyvatel vedoucí z Jirkova přes vodní dílo Jirkov do Orasína. Uzavírka potrvá déle, než se předpokládalo. Deník o tom informoval Jiří Svejkovský, mluvčí Povodí Ohře.

„Skály se zatím nepodařilo zcela zkrotit, proto musí zůstat cesta uzavřena. Zatím předpokládáme, že by se mohla otevřít až v roce 2018, nejspíš od 1. července," řekl Svejkovský s tím, že ihned po intenzívnějším skalním řícení byla cesta podél jirkovské přehrady uzavřena nejen pro veřejnost, ale pro všechny bez rozdílu.

„Každý sesuv a pád kamenných bloků je jiný. Někdy je to nevinně vyhlížející sesunutá „hromádka kamení“, jindy je zasažená plocha poměrně rozsáhlá,“ říká mluvčí Jan Svejkovský.Zdroj: Foto: POPsali jsme: Cestu k Jirkovské přehradě zavalily tři tuny kamení. Zavřeli ji

„Oslovili jsme projektanty na sanaci skalního masívu nad cestou. Pro vlastní projektování však musel být odstraněn velký uvolněný skalní blok, aby projektant mohl vycházet ze stavu skály pod ním. K odstranění skalního bloku došlo teprve teď, protože to umožnily vhodné klimatické podmínky," dodal mluvčí.

Společnost v současné době připravuje výběrové řízení.

Rozsah stavby bude výrazně větší a časově náročnější, než se původně předpokládalo. Dokončení se zatím rýsuje na konec června 2018. Po celou dobu bude cesta uzavřena. Náklady na sanaci masivu budou v řádech milionů korun. 

Připomeňte si: Jirkovská přehrada: nejen místo odpočinku