„Budeme dokončovat rozpracované akce na sídlištích, například chodníky v dolní části sídliště Vinařická I až k točně trolejbusu," uvedla místostarosta Dana Jurštaková.

Úpravy se nevyhnou ani některým komunikacím. Dojde na rozšíření Vinařické ulice podél Kludského vily. Pokud budou další peníze, město by chtělo pokračovat v rekonstrukci silnice od Palackého ulice směrem dolů na Vysokou Pec. „Zatím máme hotovou část od Palackého ulice až k Zaječické ulici, a uvidíme, kolik nám zbude peněz po ukončení výběrových řízení. Většinou se dostaneme pod projektovou cenu a tak bychom mohli něco ušetřit," upřesnila místostarostka.

Ve škole v Nerudově ulici se zateplí stěny a střechy. V tělocvičně a v pavilonu dílen budou dělníci dokončovat výměnu oken. Veškeré zbývající práce budou stát 12,8 milionu korun. Rekonstrukce budovy však chod školy nijak nenaruší. „Škola bude fungovat normálně, stejně jako fungovaly ostatní, které jsme zateplovali v předchozích letech," řekl starosta Jirkova Radek Štejnar. Město má ve smlouvě podmínku o snížení hlučnosti a prašnosti v době vyučování, takže se předpokládá hladký průběh.

Zateplení budovy Městského ústavu sociálních služeb Jirkov v ulici U Dubu přijde město na 13,7 milionu korun, hotovo by mělo být do konce srpna. Pohodlí přibližně 170 seniorů, kteří U Dubu žijí, by neměla stavba ohrozit, protože i v tomto případě je ve smlouvě výslovně uvedeno rozmezí denních i nočních hodin, kdy musí být snížena hlučnost a prašnost.

Nejvíce budou stát revitalizace a rekonstrukce sídlišť. Potom oprava komunikace a parkovacích stání v ulicích SNP, Mládežnická a Školní, dále vybudování příjezdové komunikace k novému parkovišti v ulici Mládežnická, rekonstrukce mostu v Krušnohorské, revitalizace veřejné zeleně a oprava chodníku v ulici Generála Svobody podél domů čísla 1707 až 1724. V plánu je také obnova autobusových zastávek.

Uskuteční se i výměna výtahů v ulici Pionýrů a to ve třech vchodech. Ukončí se proměna Olejomlýnského parku a vybudování cyklostezky v Chomutovské ulici. Pět milionů půjde na opravu chodníků a komunikací v ulici Obránců míru.

Jirkov má letos v plánu proinvestovat téměř 104 miliony korun.