V kavárnu s nabídkou domácích pokrmů se tehdy proměnilo nejvyšší patro jirkovské městské věže. Po roce, v sobotu 16. května, na úspěšnou premiéru organizátoři navázali ve stejném místě.

„Vzhledem k loňskému úspěchu jsme akci zopakovali. Dorazilo přes 200 lidí, což je více než při premiéře. Ani tentokrát výstup po 123 schodech nikoho neodradil. Ohlasy byly veskrze kladné. Už na sobotu 16. srpna proto chystáme další ochutnávku jídel, moučníků a zákusků, jež vlastnoručně připravují naše pracovnice. Strávníci se tentokrát mohou těšit na změnu, kavárnu umístíme do historického sklepení pod městem," prozradil ředitel KVIZ Bedřich Fryč.

Upozornil, že příprava obou míst pro účely hromadného stavování je více než náročná. „Do věže jsme museli vynosit veškeré jídlo a pití, nádobí a také sporák, mikrovlnou troubu či sud piva. Není k dispozici voda, nádobí se tedy muselo po každém použití nosit umýt do prostor informačního centra a čisté zase zpátky. Pomáhali nám studenti. Jeden z nich mi říkal, že schody absolvoval pětadvacetkrát. Zdolal jich tedy celkem 6 150, což je úctyhodný výkon. Děvčata zase strávila ve věži celý den, a to od 06:00 do 22:00 hodin. Všechna jídla musela navařit tři dny předem, aby se to stihlo. Prakticky stejné podmínky budou ve sklepení. Platí zde ale režim jako u báňských staveb, takže nemůžeme ani rozdělávat oheň či používat elektrospotřebiče. Jídlo proto musíme servírovat rychle už ohřáté. Omezíme se z toho důvodu jen na tři chody," vysvětlil Fryč.

Systém rezervace stolů vždy na dobu jedné hodiny od 08:00 do 20:00 hodin je stejný jako v případě městské věže. Lidé si mohou zamluvit stůl na telefonním čísle 474 654 265. „I sklepení je pochopitelně kapacitně omezeno. Zatímco ve věži bylo k dispozici 18 míst, ve sklepení jich bude ještě méně," upozornil Fryč.

Jednodenní restauraci ve věži si oblíbili místní i přespolní. „Byli jsme tu i loni. Letos jsme posnídali, a tak nám chutnalo, že jsme si zarezervovali místa i na večeři. Dámy opravdu skvěle vaří, jsou milé. A prostředí a výhled na město na město jsou jedinečné, neopakovatelné," svěřil se po návštěvě věže jeden z místních spokojených strávníků. Dobrou náladu neskrývali ani manželé z České Lípy. „Jeli jsme do pánevní oblasti s obavou, že tu najdeme krajinu zahalenou smogem a uschlé a polámané stromy. Jsme ale mile překvapeni, jak je to tu pěkné, čisté a zelené. K tomu jsme se dobře a chutně najedli v jirkovské věži, takže nám zbude dost sil na přesun na prohlídku Flájské přehrady," zhodnotil výlet sympatický muž za souhlasného přikyvování své paní.

S výstavbou sklepů pod Jirkovem započali místní po velkém požáru města v roce 1555.

Po zabezpečení a sanaci byly sklepy na podzim 2006 trvale zpřístupněny veřejnosti. O pět let později je stát prohlásilo kulturní památkou.