To právě dnes (ve středu 15. 12.) zahájí digitální 3D promítání. Obrýlení diváci uvidí od 15.30 hodin pohádku Cesta na měsíc a od 18 hod. kasovní trhák Avatar.

„Skoro všechny lístky na Avatara už máme vyprodané,“ upozornil správce kina Miloš Kubelka. „Lidi chodí každou chvilku, takže zbývá už jen několik volných míst,“ uvedl. Kdo se do kinosálu nevejde, může ale přijít na další promítání 23. nebo 30. 12.

Spuštění digitálního promítání předcházely dlouhosáhlé přípravy. Radnice měsíce čekala na to, zda ministerstvo vyhoví žádosti o dotaci. Následně se vedení města rozhodovalo, jestli stojí za to investovat do kina více než čtyři milióny. Tedy více, než se původně odhadovalo. Vše bylo posvěceno. Kvůli pracem na modernizaci tak kino na celý listopad zavřeli.

Přípravy na spuštění digitálního promítání finišovaly ještě včera. Správce kina se učil novou technologii, přetáčel filmy a vkládal je do systému, aby vše při slavnostním zahájení klaplo.

Podle očekávání by novinka mohla přitáhnout do kina více lidí. To si ale ani dosud nemůže stěžovat na nezájem. Za letošek přišlo na film na dvacet tři tisíc diváků. „Je to dobrá návštěvnost, navíc, když uvážíme, že bylo měsíc zavřeno o prázdninách a měsíc kvůli rekonstrukci,“ nastínil Kubelka.