Vyzvedávat děti ze školky třeba až v pět a nemuset každý den shánět někoho, kdo pro malého či malou do školky zajde? Takový komfort chtěl nabídnout Jirkov svým obyvatelům. V polovině ledna totiž odstartoval svůj průzkum, ve kterém se snažil zjistit zájem rodičů o prodloužení otevírací doby místních mateřských školek a vznik nové služby, takzvaných dětských skupin, kterou mohou využívat již rodiče dětí od šesti měsíců až do šesti let.

Dotazníky byly všem rodičům k dispozici v budově Městského úřadu, na webu města, v mateřských školkách, v prostorách úřadu práce, v knihovně či u pediatrů. Vyplněné je mohli odevzdávat až do 20. března.

Zájem rodičů byl však podle vedení města jen malý. „Po městě bylo připraveno 810 dotazníků, vyplněných se nám jich vrátilo méně než jedna čtvrtina, což pro nás nemá velkou vypovídající hodnotu," sdělila referentka vztahů k veřejnosti Eva Dušková. „Například z ordinací pediatrů se nám vrátilo pouhých sedm vyplněných dotazníků. Ze školek máme od rodičů větší zpětnou vazbu, ale spíše na téma prodloužení provozní doby školek," uvedla.

Výsledky všech doručených dotazníků nyní na úřadě zpracovávají. Zřízení dětské skupiny, která by pomohla především maminkám, které se rozhodly pro čerpání dvouleté mateřské dovolené a poté pro opětovný nástup do práce, či matkám samoživitelkám, které potřebují zajistit hlídání dítěte ještě v době, kdy nedosáhlo tří let, je tedy zřejmě z kola venku. O prodloužení pracovní doby v mateřinkách by měli radní jednat již 13. května na svém zasedání.