K akční scéně došlo na kraji Jirkova, muž se schovával v porostu u přivaděče za jirkovským učilištěm. V tu chvíli u sebe násilím držel třiatřicetiletou ženu, kterou měl jako rukojmí už dva dny.

Když ho policisté ze zásahové jednotky na místě obklíčili, pochopil, že mu teče do bot a začal být agresivní. "Nechtě mě projít, nebo ji zabiju," křičel na muže v uniformách. Své vyhrůžky mohl naplnit, v ruce měl totiž dlouhou sečnou zbraň, zřejmě mačetu. Jenže profesionálně vycvičení policisté ho jít nenechali. A když se situace vyostřila tak, že šlo ženě opravdu o život, rozhodli se k jedinému řešení. Přesnou střelou muže zlikvidovali. Na místě byl mrtev. Žena nebyla při zásahu zraněna.

Po jednačtyřicetiletém muži z Chomutova policie pátrala již delší dobu. Během posledních čtrnácti dní se na Chomutovsku dopustil hned několika závažných trestních činů. Znásilnění, únos, vydírání, braní rukojmí… „Po usilovném pátrání jsme zjistili jeho pobyt a vyrazili na místo," přiblížila krajská policejní mluvčí Alena Bartošová, jak se recidivista ocitl v obklíčení.

Podle serveru tyden.cz měla být rukojmí bývalou přítelkyní násilníka. Na webových portálech se již také spekuluje o tom, že zastřelený muž byl Rom. Ani jednu z informací ale  Chomutovskému deníku policejní mluvčí nepotvrdila.
 
Jak policejní mluvčí dodala, střelbu musí také prošetřit i Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Případ jsme si převzali. Je to standardní postup v případě, kdy dojde k zranění nebo úmrtí při policejním zásahu," řekla České tiskové kanceláři mluvčí GIBS Radka Sandorová. 

 Policejní zásahy při nichž byl v posledních pěti letech usmrcen člověk
10. září 2008 - Roman Postl, který podle policie zastřelil v Ústeckém kraji čtyři muže a dalšího se pokusil zabít, při útěku zastřelil policistu a střílel na svědka. Nakonec ho postřelili policisté. Později v nemocnici svým zraněním podlehl.
 16. září 2009 - Při přestřelce v pražských Řeporyjích zemřeli kriminalista a recidivista. Muž začal autem najíždět do policejního vozu a při následné střelbě utrpěl kriminalista smrtelné zranění. Recidivista se po střelbě snažil uprchnout blízkou zahradou, kde ho zastřelil další policista.
11. listopadu 2009 - Při policejním zásahu spáchal sebevraždu uprchlý vězeň Pavel Tauchen, který o den dříve s pomocí své manželky uprchl eskortě na poliklinice v Plzni. Tauchenovou při zásahu policie postřelila.
18. prosince 2009 - Při zásahu policie v Olomouci proti dvěma mužům, kteří údajně ukradli osobní auto, jeden z podezřelých po střelbě zemřel, druhý utrpěl zranění. Zraněn byl i policista, který proti nim střelnou zbraň použil.
27. května 2010 - Při přestřelce s policií zemřel v Plzni-Liticích třiatřicetiletý muž, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Muže usmrtila kulka, kterou se sám během zásahu zastřelil z nelegálně držené zbraně.
9. února 2011 - Policisté smrtelně zranili v Praze 2 sedmadvacetiletého muže, který je a další lidi ohrožoval pistolí. Muž se podle policie nejprve zabarikádoval v bytě, hrozil, že zapálí dům a jeho obyvatele postřílí. Později z bytu vyběhl se střelnou zbraní, policisté proti němu zasáhli.
4. března 2011 - Policisté zastřelili v Lysé nad Labem osmapadesátiletého muže. Dopoledne vyhrožoval své družce zabitím, pak se zabarikádoval v bytě. V průběhu vyjednávání začal na zasahující policisty střílet.
1. února 2012 - Při pronásledování kradené dodávky na pražském Zlíchově použil jeden ze zasahujících policistů služební zbraň. Učinil tak v situaci, kdy se ho pronásledovaný řidič snažil autem srazit, a přímo tak ohrožoval jeho život. Po střelbě zůstala ve voze mrtvá spolujezdkyně.
29. března 2012 - Policista zastřelil při zásahu v Otrokovicích duševně nemocného muže. Muž ohrožoval policistu sekerou.
5. května 2012 - Po policejním zákroku v Kynšperku nad Ohří zkolaboval policisty zatýkaný muž, který po několika dnech v nemocnici zemřel. Policisté uvedli, že při jeho zadržení použili donucovací prostředky, protože byl agresivní a napadal lidi.
18. července 2012 - Před očima policistů zemřel na Šumpersku devětadvacetiletý muž, kterého jen chvíli před tím zadrželi v souvislosti s předchozím napadením. Muž, který při zadržení jednoho z policistů pokousal, zemřel na selhání srdce v souvislosti s užitím drog.
4. května 2012 - Při střetu policejního Volkswagenu Passat a motorky v Dobříši na Příbramsku zemřel dvaadvacetiletý motocyklista. Policista byl obviněn z usmrcení z nedbalosti.
17. listopadu 2012 - Sedmadvacetiletý muž zemřel při nehodě, když ho pronásledovali policisté na Šumpersku. Stíhali ho kvůli vloupání do rekreační chaty. Muž nezvládl řízení, havaroval a na místě svým zraněním podlehl.
1. března 2013 - Sedmnáctiletý řidič, který ujížděl policejním hlídkám, zemřel při nehodě na 119. kilometru dálnice D1. Řidiče sledovaly hlídky kvůli podezření, že nemá k jízdě oprávnění. Policie uzavřela dálnici, mladík pak narazil do jiného auta.
20. srpna 2013 - Policisté v noci v Jirkově na Chomutovsku zastřelili muže, který držel rukojmí.

Autor: ČTK