„Zvítězila firma s nejvyšší cenovou nabídkou, z nájemného získáme každoročně 3,2 milionu korun. Peníze investujeme do údržby a modernizace obecního bytového fondu. První měsíční splátku inkasujeme už v srpnu," uvedl jirkovský starosta Radek Štejnar.


Zatím ale funguje ve městě řada dalších videoloterijních terminálů. Ministerstvo financí, které provozovatelům vystavilo licence, musí vzhledem k vyhlášce zahájit správní řízení k jejich odejmutí. Je to ale zdlouhavý proces, majitelé licencí se proti rozhodnutí odvolávají. V Obrnicích na Mostecku trvalo například dva roky od přijetí vyhlášky o úplném zákazu hazardu, než z obce terminály zcela zmizely.
Vedení Jirkova chce v herně i okolí zachovat pořádek. Podmínkou pro nájemce je zřízení kamerového systému uvnitř herny i venku u vstupu, a to i s uchováním dat pro potřeby policie. Musí také zajistit bodyguarda u vstupu nebo elektronického vrátného s videopřenosem pro přehled, kdo do herny vchází. Dále je povinen odstranit všechny blikající či pohyblivé poutače, aby nelákaly k hraní. Nájemce musí zamezit vstupu do herny opilým či zfetovaným lidem, samozřejmostí je zákaz přístupu  k terminálům pro mladistvé. Pokud by vítězná firma podmínky nesplnila, město od smlouvy odstoupí.