Čtyři základní školy, čtyři výdejní místa, čtyři jídelny, ale jen jedna centrální kuchyně. Taková je představa vedení Jirkova o tom, jak by mělo vypadat stravování v jirkovských školách, které využívá téměř čtrnáct set žáků. Zda se jejich vize stane skutečností, bude jasné až v březnu příštího roku.

V únoru totiž končí lhůta pro koncesní řízení, o které se stará pražská advokátní firma, která vzešla z výběrového řízení. Právě z něj má být vybrána firma, která by mohla v Jirkově provozovat centrální školní stravování.

Výsledky koncesního řízení bude vyhodnocovat komise složená ze zástupců města a odborníků. Pokud se najde firma, která je schopna splnit požadavky a podmínky města, vznikne v Jirkově centrální kuchyně. Pokud ne, zůstane školní stravování v současné podobě.

Vítězná firma by měla zrekonstruovat kuchyni v základní škole Krušnohorská a modernizovat výdejny na jednotlivých školách. Tím to ale nekončí. Pod svá křídla by měla převzít stávající zaměstnance a výdej jídel by měla rozšířit i na jiné organizace ve městě. Hlavní podmínkou města je, aby vybraná firma nezvyšovala ceny jídel.

Počáteční náklady, které se odhadují na osm milionů korun, má do projektu vložit vybraná firma. Město ji pak bude vloženou částku postupně splácet. Doba splácení a výše splátky se však může snížit, díky dalším strávníkům, kteří budou obědy navíc odebírat.