Letos se stavět začne, dokončí se ale až na jaře 2010. „Vyřizování administrativních věcí trvalo déle, než jsem čekali,“ lituje místostarosta Jaroslav Cingel.

Radnice mezitím vyřeší problémy se zázemím stolních tenistů. Ti nyní sídlí v krytu CO, který chce ale město využít pro šatny k novému hřišti. Hrozilo jim stěhování, teď už to vypadá lépe.

„Prý se uskromní tak, abychom se tam vešli všichni,“ říká Cingel. „My potřebujeme jen šatnu pro hosty, domácí a rozhodčí, takže by to mohlo fungovat.“ Pokud by bylo prostoru málo, město by klubu nabídlo jiný kryt.

Hřiště na vinařickém sídlišti bude mít dvě atletické dráhy (350 m), čtyři dráhy pro sprint (60 m) a prostory pro skok daleký a trojskok. V areálu by také mělo být hřiště pro kopanou s umělou trávou, víceúčelová hřiště pro tenis, volejbal a basketbal a kruh s dopadovou plochou pro vrh koulí. Plánované bylo také florbalové hřiště, to ale zatím zůstane jen na papíře projektantů, protože na ně nezbudou peníze.

Jak doplnila mluvčí Jirkova Eva Dušková, areál bude hlídat správce, dopoledne bude přístupný dětem ze škol, odpoledne sportovním organizacím a veřejnosti. „Sportoviště v Jirkově citelně chybí, plánovaný areál by využívaly i stovky dětí ze škol i veřejnost,“ doplnila.

Jirkov hřiště staví hlavně díky dotacím. Na přípravné práce získala radnice desetimilionový grant z fondu hejtmana, na samotnou stavbu nedávno dostal 27 milionů z Regionálního operačního programu Severozápad.