Největší pozornost byla v sobotu upřena na sněm ústecké krajské ČSSD v jirkovském kulturním domě a volbu tamního předsedy. Benda je médii někdy označován za kmotra a jeho jméno je spojováno řadou kauz, například masivními a placenými nábory členů. Ministr dopravy Vít Bárta ho také obvinil z toho, že řídí vedení Ředitelství silnic a dálnic Ústeckého kraje, které kryje nelegální počínání stavebních firem. Benda to odmítl, podal na něho trestní oznámení a chystá žalobu. „Tohle už je za hranicí všeho, na co jsem si v politice zvykl,“ řekl v sobotu.

Kandidatury do čela krajské ČSSD se ale ještě před hlasováním vzdal. Z jeho slov vyplynulo, že se tak rozhodl i s ohledem na to, aby neškodil někdejšímu šéfovi ČSSD a svému příteli Jiřímu Paroubkovi. Expředseda Bendův konec v čele krajské organizace okomentoval na svém webu Vaše věc. Uvedl, že Benda byl vystaven „štvanici zkorumpovaných novinářů“, kterým podle něj informace dodávali „křiváci typu Jaroslava Foldyny nebo Arno Fišery“.

Paroubek míní, že tito lidé chtěli docílit Bendova odchodu tak, „abych časem z Ústeckého kraje musel politicky odejít i já“. „Budu na to reagovat jediným možným způsobem: V příštích několika týdnech přesunu své trvalé bydliště do Teplic, abych dal najevo, že i v budoucnu počítám s tím, že se budu politicky v Ústeckém kraji angažovat,“ dodal.

Fišera, který dnes v hlasování získal velkou většinu hlasů, po zvolení Bendovu předsednickou éru nepřímo kritizoval. „Ústecká organizace by se měla zařadit mezi ty normální organizace. Tím říkám, že to vypadalo, že jsme tu jeden větší lump než druhý. Teď bychom se měli dostat do pozice silné levicové síly,“ prohlásil.