Jirkov nedávno rozjel charitativní kampaň „Jirkov jede o 106", v rámci které se snaží získat peníze na nový vůz, který denně rozváží tamní handicapované děti do školy. K jednotlivým dárcům se samy začaly připojovat různé organizace, které chtějí přidat ruku k dílu.

Na ProHandicap, který sbírku organizuje, se obrátily místní školy, ale například také obec Spořice. Ta se rozhodla, že na svých Venkovských farmářských trzích rozdá každému návštěvníkovi lístek s číslem a za každého návštěvníka této akce, pak pošle na sbírkové konto Jirkov jede o 106 deset korun.

Akcí, které mají pomoci vybrat potřebné množství peněz na nový vůz, přibývá. S novými nápady přišly jirkovské základní školy, základní umělecká škola a také herci, kteří oživují historické jirkovské sklepy.

Pokud chcete také vy udělat dobrý skutek, můžete poslat třeba jen patnáct korun na veřejnou sbírku ProHandicapu na účet 5800277/0100 nebo se zúčastnit některé charitativních akcí, kde se nejen pobavíte, ale také přispějete na dobrou věc. Podrobný přehled akcí, kam se můžete vydat, najdete v modrém infoboxu vpravo.

Na sbírkovém kontě bylo k 31.říjnu 2012 19 760 korun. Celkem je ale zapotřebí získat alespoň tři sta tisíc. Staré auto totiž slouží již deset let a další porucha znamená konečné dostavení vozu. Organizátoři akce věří, že se nové auto podaří získat do konce roku.

Kdo všechno se připojil a přispívá na nový vůz?

Obec Spořice

V sobotu 3. listopadu se ve Spořicích konají Venkovské farmářské trhy. Obec se rozhodla dát každému návštěvníkovi lísteček a za každý rozdaný lísteček věnuje na konto akce Jirkov jede o 106 deset korun.

Oživlé historické sklepy města Jirkova

Tato akce se koná rovněž v sobotu 3. listopadu. Veškeré vybrané peníze opět poputují na konto benefiční kamapaně Jirkov jede o 106. Všichni herci se totiž vzdali nároku na honorář. Vstupné pro dospělého přitom činí 50 korun a pro dítě 30 korun.

Základní umělecká škola Jirkov (ZUŠ)

Na čtvrtek 22. listopadu připravila ZUŠ ve svých prostorách charitativní koncert. Vystoupí zde tři jirkovské sbory Ventilky, Ženský komorní sbor a VOX. Vstupné na koncert je dobrovolné a opět věnováno na konto Jirkov jede o 106.

Na úterý 18. prosince si ZUŠ připravila tradiční vánoční koncert s názvem Bílé Vánoce se školním orchestrem RED DWARF BAND Jirkov. V rámci koncertu se opět propojí všechny čtyři obory ZUŠ. Koncert se koná v jirkovském kulturním domě. Vstupné bude tentokrát dobrovolné a vybrané peníze se vloží na účet Jirkov jede o 106.

Navíc ještě na svém Mikulášském koncertu, který se koná 16. prosince a Vánočním koncertu, který se koná 13. prosince v ZUŠ, budou žáci prodávat své výrobky a výtěžek půjde opět na konto akce Jirkov jede o 106.

2. základní škola, Studentská ulice, Jirkov

Výrobky vytvořené žáky školy budou při listopadových třídních schůzkách nabídnuty rodičům. Vybrané peníze opět poputují na konto akce Jirkov jede o 106.

3. základní škola, Nerudova ulice, Jirkov

Děti zde sbírají starý papír. Získané peníze vloží na účet akce Jirkov jede o 106. První část se bude odevzdávat na sběrný dvůr již polovině listopadu.

Jirkovský advent

Zapojily se všechny jirkovské školy, žáci i studenti již nyní vyrábí vánoční zboží, které se později prodá na vánočních trzích. Peníze budou opět vloženy na účet akce Jirkov jede o 106.