"Extremisty tady nechceme," křičeli rozzuření Romové, z nichž někteří svírali v rukách násady od krumpáčů, pálky a tyče. Chtěli s nimi zaútočit na "holé lebky", které se tou dobou bavilÿ na koncertě v Kuželně. Romů bylo asi osmdesát. To už ale v Ervěnicích byla také početná skupina policistů, které podporovali i připravení těžkooděnci, a snažili se situaci uklidnit. "Mezi Romy kolovala zpráva, že na ně skinheadi po skončení akce potáhnou, ale to nebyla pravda. Jejich oslava probíhala naprosto v klidu," uvedla mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Policistům, včetně členů antikonfliktního týmu, se nakonec podařilo Romy přesvědčit a ti se rozešli domů.

Příznivci extrémní pravice se začali do restaurace scházet už kolem sedmé hodiny večer. V hospodě jich mělo být asi padesát. V ulici U Stadionu hlídkovala také skupina policistů. Byl mezi nimi také psovod, několik příslušníků v civilu a dva členové antikonfliktního týmu v reflexních vestách. Pouze prolustrovali několik lidí, kteří mířili na oslavu spojenou s koncertem. Při tom zajistili dvě osoby, které byly ceslostátně hledané. Jak Deník zjistil, v pohotovosti policie byla už od pěti hodin.

Většinu času byl klid, policisté jen posedávali v autech a bavili se mezi sebou. Občas zašli nebo zajeli až před vchod restaurace, aby obhlédli situaci. Horká chvilka přišla až okolo jedenácté hodiny večerní se zprávou, že se před kulturním domem srocují Romové. K žádnému konfliktu ale nakonec naštěstí nedošlo. Koncert, který měl být jako soukromá oslava, skončil až okolo druhé hodiny ranní. Příznivci krajní pravice se pak také rozjeli domů, většinou taxíky.

Při akci nebyl nikdo zraněn ani zadržen. Policisté spolu se strážníky městské policie potom až do ranních hodin dohlíželi na klid ve městě.

Není to poprvé, kdy se ve stejné restauraci konal podobný koncert avizovaný jako soukromá oslava. V prosinci 2007 tu při podobné akci zasahovaly desítky těžkooděnců. Tehdy se koncert také obešel bez konfilktu, ale policisté ho stejně museli okolo půlnoci rozpustit, protože texty kapel byly rasistické a propagovaly fašismus. Tehdy radikálové pouze slovně provokovali policisty, ale jinak k žádné vážnější hrozbě nedošlo.