V Ervěnické ulici, kde vlastní město objekt bývalého kulturního domu a přilehlých prodejen, budou nájemci platit nižší nájem. Město tak chce zabránit dalšímu odchodu podnikatelů.

„Nejedná se o lukrativní lokalitu, zákazníků zde ubývá," vysvětluje důvod starosta města Radek Štejnar. Nedávno zde ukončil provoz dlouholetý nájemce, který provozoval obchod s elektronikou a telekomunikační technikou. Krátce na to pak dal výpověď z nájmu i provozovatel tamní restaurace, která měla ve starém kulturním domě šestnáctiletou tradici. V provozu tak zůstane jen pivnice v přízemí. Restaurace se zázemím o rozloze 362 metrů čtverečních, která je v patře objektu, je tak nyní k pronájmu.

Právě z těchto důvodů se rozhodlo vedení Jirkova zařadit Nové Ervěnice tedy i s areálem starého kulturního domu, kde zůstává autoškola, opravna obuvi, kanceláře, prodejna pečiva, samoobsluha, drogerie, prodejna obuvi a textilu, zařadit do takzvaného druhého nájemního pásma.

Všem stávajícím nájemcům proto Městská majetková s.r.o. změní smlouvy vyjma Lezecké arény, jejíž provozovatel má výši nájmu určenou výjimkou. Nový provozovatel restaurace, by tak díky této změně, mohl ušetřit přes třicet šest tisíc korun ročně.

Jirkov je rozdělen celkem na tři nájemní pásma, kde jsou různé ceny za pronájem prostor pro podnikatelskou činnost, výrobu, dílny, sklady, pro společenské, kulturní účely a další. Do prvního pásma spadá především centrum města a okolí páteřních tahů městem. Pronájmy prostor k podnikatelským účelům tam stojí 450 korun ročně za metr čtvereční bez DPH. Do druhého pásma nyní nově spadají Nové Ervěnice, dále pak převážně sídliště či Osada. Tam podnikatelé zaplatí za pronájem prostor o sto korun méně.