Severočeské kanalizace a vodovody (SČVaK), pracují na opravě havarijního stavu kanalizace a vodovodního potrubí v horní části Vinařické ulice. Práce zde potrvají až do poloviny června.

Poté chtělo město opravit povrch vozovky ve Vinařické ulici, ale s ohledem na rozsah prací SČVaKu, odsune rekonstrukci na příští rok. „Až SČVaK skončí, tak nějakou dobu potrvá, než se slehne zemina. Bylo by pak nerozumné, pokládat hned nový povrch na komunikaci bezprostředně po dokončení zemních prací. Určitě by došlo k propadu zeminy a následnému znehodnocení nového povrchu. Proto pokládku odložíme," uvedl starosta Radek Štejnar. K odfrézování krytu proto dojde až v příštím roce a to v úseku od točny ke křižovatce se Žižkovou ulicí. Připraví se odvodnění a položí nový povrch. Součástí rekonstrukce je také vybudování deseti nových parkovacích míst podél chodníku u zahrady Kludského vily. Stavební úpravy se chodníků v ulici nedotknou. Rekonstrukce vyjde na 2,8 milionu korun. „Na dopravní omezení upozorňují značky a objízdná trasa je vyznačena oranžovými šipkami," upozornila místostarostka Dana Jurštaková.

V I. etapě bude uzavřen krátký úsek zhruba od křižovatky s Dvořákovou ulicí až před křižovatku se Žižkovou ulicí. Objíždět úsek je možné Žižkovou a Hornickou ulicí. Následně bude uzavřena doprava od Hornické ulice ke Kludského vile, zde uzavírka potrvá déle. Další dopravní změnou je uzavření konce slepé komunikace. To potrvá až do 30. června.