Senioři nejdříve

Už dnes od pěti hodin máte možnost navštívit v Kulturním domě Zahradní tradiční Silvestrovský večerníček pro seniory, kde k tanci zahraje Malá česká muzika Josefa Macka.

Jídlo za jízdy

Zítra odpoledne si může každý užít veselé silvestrovské atmosféry, a to v prostředí opravdu zimním na ledové ploše stadionu, kterou jindy brousí svými bruslemi Piráti. Od dvou do pěti hodin tu proběhne předsilvestrovské zábavní odpoledne s hudbou a občerstvením na ledě. „Na místě, kudy vjíždí na led rolba, bude stánek s jídlem, hned vedle na ledové ploše na bruslaře čeká několik barových stolků. Nemusíte tak vůbec z ledu, aby jste se občerstvili," vysvětluje referentka zimního stadionu Kateřina Stanislavová. Nabídka má být navíc poměrně pestrá, hladoví si můžou vybrat třeba teplý párek, pro chuť bude připraven zase popcorn a zimu zaženete i svářákem. Atmosféru silvestrovskému bruslení dodá muzika po celou dobu se na kostce nad ledem budou promítat hudební klipy nejrůznějších žánrů, a tak si každý přijde na své. Vstupné činí 42 korun, občerstvení si sportující platí zvlášť.

Odpočítávání o den dříve

Na nedočkavce tento rok čeká v jirkovském kulturáku 30.12. od dvou hodin Falešný Silvestr s Muzikou Milana Baranijaka, vstupné 40 korun.

Rozloučení s rokem pohybem

Pokud máte rádi pohyb a nevadí vám zimní počasí, zkuste již pátý Silvestrovský výšlap na Kočičák. Vyjděte si kousek nad Chomutov do nadmořské výšky asi 530 metrů k bunkru „Na Kočičáku" známý je spíše jako „Řopík". Pokud přijdete, najdete tu vojenský stan, kde se budete moci občerstvit třeba čajem, venku na ohni si opéct buřt, připít si se známými pod širým nebem nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos opět utopenci nebo chleba se sádlem a cibulí. Každý účastník ještě dostane pamětní lístek a razítko. Připravené bude i osvětlené muzeum v bunkru, přístupné budou i okolní pevnůstky, to vše od dvanácti do půl třetí.

Prasečí hlava nebo Whisky

Pokud se nechystáte rozloučit s letošním rokem na horské chatě nebo s přáteli v oblíbené restauraci či hospůdce, můžete vyrazit do kadaňského Orfea, jenž bude stejně jako loni patřit country v podání ústeckých Countryrodeo zazní známé písně Michala Tučného, Fešáků, GREENHORNS a mnoha dalších. V průběhů večera předvedou své umění dvě taneční skupiny. „Určitě se máte na co těšit, tanečníci ukážou country a irské tance, mimoto se můžete ještě pokusit zvítězit v soutěži v pití piva nebo v zatloukání hřebíku," říká spolupořadatel akce Jiří Jedlička. „Navíc o půlnoci se koná slosování tomboly, letos je hlavní cena uzená prasečí hlava, ale vyhrává se třeba i láhev dobré whisky." Vstupné dělá 195 korun, v ceně je půlnoční přípitek a malé občerstvení.