Ježíškovo městečko. Tak se občas říká Božímu Daru v Krušných horách. Právě v jeho poštovní budově se v minulých letech označovaly vánoční pohlednice s razítkem Ježíška, sem také přijíždějí stovky dětí z celého Česka, aby se vydaly na speciální výletní trasu Ježíškovu cestu. Znají ji i děti z Chomutovska.

V předvánočním čase si Ježíškovu cestu s 13 zastaveními vybírají za cíl nejen školní výpravy, ale i rodiny s dětmi. „Přestože mně osobně se provedení Ježíškovy cesty nelíbí a považuji ji za kýčovitou, děti jsou nadšené. A k Vánocům trochu toho kýče patří, takže na Boží Dar míříme každý rok v rámci lyžovačky na Klínovci,“ říká Josef Dvořák z Chomutova.

O tomto víkendu se do nejvýše položeného českého města vydá také Marie Kutílková z Vysoké Pece. „Vyrážíme už podruhé. Děti si to hodně užívají, baví je ty soutěže. Nás už s manželem méně, protože oni jsou neposední a nemrznou. Na rozdíl od nás,“ usmívá se Kutílková. „Oceňuji hlavně to, že tvůrci pracovali s Ježíškem. Santa má dílnu a je tím pro děti zapamatovatelnější. Ježíšek neměl nic, teď má celou vesničku,“ dodává Kutílková.

Ježíškova cesta na Božím Daru vznikla v prosinci 2007. Děti a jejich doprovod se mohou vydat na dva různé okruhy první měří 5,5 kilometru a druhý zhruba 13 km. Na trase plní různé úkoly, jež zapisují do notýsku, který si předem zakoupí na Infocentru Boží Dar za 30 korun.

Po absolvování Ježíškovy cesty obdrží v infocentru dárek.