Ježíškovo městečko. Tak se občas říká Božímu Daru v Krušných horách. Právě v jeho poštovní budově se v minulých letech označovaly vánoční pohlednice s razítkem Ježíška, sem také přijíždějí stovky dětí z celého Česka, aby se vydaly na speciální výletní trasu Ježíškovu cestu. Znají ji i děti z Chomutovska.

V předvánočním čase si Ježíškovu cestu s 13 zastaveními vybírají za cíl nejen školní výpravy, ale i rodiny s dětmi. „Přestože mně osobně se provedení Ježíškovy cesty nelíbí a považuji ji za kýčovitou, děti jsou nadšené. A k Vánocům trochu toho kýče patří, takže na Boží Dar míříme každý rok v rámci lyžovačky na Klínovci,“ říká Josef Dvořák z Chomutova.

Česko zpívá koledy v Chomutově na náměstí 1. máje.
OBRAZEM: Chomutované zpívali s anděly na náměstí

O tomto víkendu se do nejvýše položeného českého města vydá také Marie Kutílková z Vysoké Pece. „Vyrážíme už podruhé. Děti si to hodně užívají, baví je ty soutěže. Nás už s manželem méně, protože oni jsou neposední a nemrznou. Na rozdíl od nás,“ usmívá se Kutílková. „Oceňuji hlavně to, že tvůrci pracovali s Ježíškem. Santa má dílnu a je tím pro děti zapamatovatelnější. Ježíšek neměl nic, teď má celou vesničku,“ dodává Kutílková.

Ježíškova cesta na Božím Daru vznikla v prosinci 2007. Děti a jejich doprovod se mohou vydat na dva různé okruhy první měří 5,5 kilometru a druhý zhruba 13 km. Na trase plní různé úkoly, jež zapisují do notýsku, který si předem zakoupí na Infocentru Boží Dar za 30 korun.

Loni využilo možnost napsat Ježíškovi přes čtyřicet tisíc dětí.
Ježíšek letos dětem neodepíše. Nenašel sponzora

Po absolvování Ježíškovy cesty obdrží v infocentru dárek.