Na velkém postranním molu dělníci zabrušují dřevěné nosníky. „Máme kvalitní dřevo, to něco vydrží," pochvaluje si mistr. Pak někam telefonuje. Už podruhé.

Parta s potápěčským vybavením je z firmy, kterou město vybralo na opravu malých mol na Kamencovém jezeře. Poté, co areál nedávno převzalo od bývalého provozovatele, chce stihnout alespoň hlavní sezonu. Tedy otevřít 1. července. „Jedno molo už jsme mohli mít hotové, ale pořád čekáme na materiál," krčí rameny mistr a znovu někam telefonuje. „Teď třeba čekáme na šrouby."

Na druhém konci jezera, ve směru od Dřeváku, pracují lidé z jiné firmy. Z plovoucího pontonu, na kterém je malý jeřáb a dieselový Odbahnění dna u břehu Kamencového jezera.agregát, vede do vody tlustá hadice. Tou vysávají bahno ze dna u břehu.

A do třetice jsou objednaní také odborníci na opravu porouchaného vodního vleku na Bandě. Jen tyhle tři investice vyjdou město na několik milionů (vysoutěžená cena je 4,5 milionu bez DPH).

Práce je ale v areálu daleko více. A nejen té, která je na první pohled vidět, jako třeba posekat trávu nebo upravit minigolfové hřiště. Je třeba například najmout personál, který se bude o návštěvníky starat. „Už je jmenovaná správkyně areálu, teď sháníme plavčíky, pokladní a další pracovníky," potvrzuje Iveta Rabasová, ředitelka zooparku.

Právě pod zoopark by měl areál připadnout. Rozhodovat o tom budou v pondělí zastupitelé, už teď je ale třeba s přípravami pospíchat. „Zatím jde vše podle plánu, červenec bychom měli stihnout," doufá Marek Hrabáč, náměstek chomutovského primátora.

Inventura majetku kvůli předání areálu je hotová. Svědčí o tom i papírové pečetě na většině budov v areálu. O ceně se však prý ještě jedná. „Je pochopitelné, že provozovatel se chce zbavit všeho. Nakonec - co by dělal třeba s lodičkami…," říká k tomu primátor Daniel Černý. „Na nás je, abychom si řekli, co se nám hodí a co potřebujeme."

Potěšený je primátor z toho, jak rychle tu reagují na připomínky. „Projdeme areálem, všimneme si rozbitých schodů u Dřeváku a za tři hodiny už je tam někdo spravuje," pochvaluje si.

Naopak předání majetku se prý příliš táhne. „Ve standardní firmě by to běželo daleko rychleji," poznamenal.

Primátor je mimochodem přesvědčený také o tom, že některé dohody se protáhnou tak, že se vyřeší až po sezoně. Což zase komplikuje přípravné práce zooparku. „V tuhle chvíli ani přesně nevíme, co všechno v areálu budeme mít k dispozici a co nikoli," přitakává Rabasová.

Jisté je, že pro letošní sezonu město sníží vstupné. Mluví se o částce čtyřiceti korun, rozhodnuto o tom však ještě není.