V neděli skladby francouzských autorů v komorním podání, ve středu kapela hrající francouzské hity a až do konce měsíce speciální francouzské menu v zámecké restauraci. Kdo má rád Francii, má teď v Jirkově několik možností, jak si užít dosyta.

A může to „dosyta" vzít doslova, pokud navštíví zámeckou restauraci na Červeném hrádku. Tam totiž nabízejí až do 28. března speciální francouzské menu. Dát si můžete třeba smažený camembert jako předkrm, žabí stehýnka coby hlavní chod, a zákusek créme brulée.

Jiné smysly naplní další dvě akce, které ještě Jirkováky čekají. Tuto neděli zahrají Jitka Baštová a Jindřich Macek skladby francouzských autorů (D. Gaultier, J. Ph. Rameau, R. Ballard, R. de Visée, C. Debussy, M. Constanc) na loutnu a akordeon. Koná se od 17 hodin v prostoru jirkovské galerie

Na středu 23. března od sedmi večer je pak naplánován koncert kapely Voilá!, jejíž zpěvačkou je nadšená frankofilka Zdenka Trvalcová. Repertoár kapely je složen z netradičně pojatých známých francouzských hitů, které následně začali doplňovat o vlastní autorské písně. V současnosti kapela koncertuje nejen v Čechách, ale i v zahraničí. O vstupenky (stojí 120 korun) je prý velký zájem, tak si případně pospěšte.

Aby toho nebylo málo, jednu akci už má Jirkov za sebou. V pondělí si místní školáci vyslechli zajímavou přednášku cestovatele a bývalého zpravodaje Českého rozhlasu v USA Miloslava Martana, který přiblížil především přírodní krásy frankofonní Kanady.

Jirkov se těmito akcemi zapojil do Dnů Frankofonie, které právě probíhají a jež pořádá Francouzský institut. A zapojil se do nich ve velkém. Většina akcí se odehrává v Praze, ale i daleko větší města jako Brno či Ústím nad Labem či mají program chudší či méně rozmanitý. „Jirkov se ve srovnání s velkými městy zapojil opravdu nadstandardně," potvrdila Chomutovskému deníku Pavla Pelánová, mluvčí institutu.

Jak prozradil Bedřich Fryč, myšlenka vzešla od zastupitelky Dariny Kováčové, která učí francouzštinu. „Projekt nám přišel zajímavý, tak jsme se připojili. A myslím, že se zajímavými akcemi, i díky zapojení provozovatele zámecké restaurace," dodal.