„Zároveň bude s výsledky seznámen Stavební úřad v Chomutově a také město,“ dodal k tomu Josef Trmal, ředitel krajské hygienické stanice. Teprve potom je mohou hygienici zveřejnit. Zástupci CV Relaxu by se měli výsledky dozvědět v září.

Výsledky sice ještě veřejné nejsou, ale podle informací Deníku měření nedopadlo úplně bez problémů. Krajský hygienik to však nekomentoval, odpověděl pouze klasickoou úřední větou, že „ vůči provozovateli bude postupováno v souladu s právními předpisy.“

Hygienici měřili hluk na Bandě při koncertu kapely No Name, který proběhl na začátku července. A jak podotkl Trmal, v nejbližší se na měření chystají znovu.

Na hluk z letního areálu Banda si lidé stěžují už od loňska, kdy začala nová hudební scéna fungovat. Letos ale nejsou protesty zdaleka tak masivní. Také proto, že CV Relax několika opatřeními dokázal hluk opravdu snížit. Přesto je stále slyšet a především obyvatelé žijící nejblíž areálu si stále stěžují.
Zda jim dá za pravdu i měření hygieniků, se veřejnost dozví v září. Hluk měřila i městská policie a podle ní nikdy zákonné limity překročeny nebyly.