V současné době zaměstnanci firem budují chodník v Žižkově ulici směrem k silničnímu obchvatu Na Borku a chodník a schodiště, které propojují lávku Na Borku s Žižkovou ulicí. Již brzy začnou práce na rozšíření parkoviště v ulici Generála Svobody a vznikne nový propojovací chodník mezi ulicemi Školní a Generála Svobody. Obě tyto stavby jsou součástí Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM), část nákladů tak radnice získá z příspěvku EU.

Další stavební aktivity vyjmenovala místostarostka Dana Jurštaková. „Chodci jistě ocení, že v Mostecké ulici vznikne zcela nový chodník, na nějž naváže přechod přes hlavní silnici v Palackého ulici pod benzínkou a přechod v Mostecké," uvedla.

Nového veřejného parkoviště se veřejnost dočká u základní školy v Krušnohorské ulici, využívat ho budou především sportovci a návštěvníci nově opravené tělocvičny. Řidiči by na ploše mohli odstavovat auta už v polovině prázdnin, stejně jako na rozšířeném parkovišti ve Studentské ulici. Hotové by v tomto termínu mělo být i nové hřiště na Street Workout (venkovní posilovna) v Krušnohorské ulici. I tyto stavby spadají do IPRM a město bude čerpat na jejich spolufinancování evropskou dotaci.

Investice směřují také do areálu zámku Červený hrádek. V plánu je výměna 53 kusů oken, což si vyžádá více než 860 tisíc korun.

Město uspělo i s reklamací již ukončených prací v Chomutovské ulici. V květnu a červnu by měla firma RRR zahájit opravy vozovky. Odfrézuje část nerovností a položí část nového živičného povrchu.

V nedávné době už se několik zásadních investičních akcí podařilo dokončit. Patří k nim například zateplení největší jirkovské školy v Krušnohorské ulici za 48 milionů korun, na něž město získalo dotaci z operačního programu Životní prostředí. Jirkovské kino se zase může pochlubit rozšířením kapacity filmového serveru, vylepšením zvukového procesoru i novým, větším plátnem. Modernizace město vyšla na necelých 120 tisíc korun.