Focení probíhalo v ateliéru chomutovské reklamní agentury Sopko Advertising, pirátské kostýmy donesl jeden ze členů ze šermířské skupiny Fictum.

Sranda začíná hned při převlékání, Skořepa na sebe souká rudý kapitánský mundúr, do ruky dostává bambitku. "No jasně a my budeme ta lúza," směje se Radek Duda. "Nám dejte kostýmy těch, co žrali kyselý zelí a zbytky od oběda…" Právě Radek Duda hláškuje nejvíc. A jak to ve společnosti samých mužů bývá, ne všechny výroky jsou publikovatelné.

Zatímco Skořepa už pózuje před objektivem, začínají se převlékat i Franta Bombic a po něm Radek Duda. "Franta čtrnáctý vyráží no moře!" vykřikuje Duda. "Hrabě Monte Bombic," dodává když vidí svého spoluhráče už v pirátském. Sám si kostým taky užívá. "Tohle se beru dneska do Prahy. To budou lidi čumět," směje se a pohrává si s meči. "Sednu si do kavárny, objednám si kafíčko a lidi budou zírat… Co je to za dealera?"

Hráči se rozesmívají i při focení, takže někdy je problém udržet klidnou tvář pro ostrou fotku. "V tom až tě uvidí máma doma, ta tě nepozná," směje se… … kdo jiný než Radek Duda. Komentuje zase rudý kapitánský oblek Zdeňka Skořepy. A nemyslí jeho matku, ale ženu. "Jestli mě v tom uvidí, bude chtít, abych si to půjčil domů," oplácí se smíchem kapitán.

Pak se trochu naváží do Bombice, který má úsměv poněkud chladnější. "Podívej Havrana, to je zabiják" komentuje ho Skořepa. „A to je první úsměv, kterej sem od něj kdy viděl – on se nesměje ani v šatně,“ dodává k tomu smíšek Duda. Ale trochu Bombicovi křivdí, usmívá se častěji. Alespoň v ateliéru.

Právě hokejový rebel Duda je v ateliéru jako ryba ve vodě. Mává šavlí, dělá opičky a bere nůž do zubů. A taky pořád něco komentuje a hlasitě se směje. Smějí se všichni, včetně zaměstnanců agentury v sousedních kancelářích. Jen na chvíli ztuhne úsměv marketingovému manažerovi, to když Radek Duda z legrace přiloží svůj pirátský nůž na krk Skořepovi. „Hlavně se nezraňte, nebo mě Radim (trenér – pozn.red) zabije,“ prosí hokejisty.

Celé focení trvá asi jen tři čtvrtě hodiny. Hráči se pak srotí u fotografa a koukají u přes rameno na displej foťáku a komentují své herecké výkony. "Teda Franto, až tě uvidí malej, neuvěří, že si jeho táta…"

Přestože dnes už hokejisté žijí přípravami na zápasy, při vzpomínce na focení pookřejí. „Byla to pěkná akce, všechno v pohodě,“ usmívá se ještě dnes Zdeněk Skořepa. Prý se byl později podívat i na výsledné fotografie a rád by i video z focení, které klub také pořizoval.

To Radek Duda prý ve vzduchu mával šavlí ještě pár dní potom v šatně. „Kdyby mu jí nechali v ruce, určitě s ní přijde i na trénink,“ směje se mluvčí klubu a marketingový manažer David Dinda. Sám útočník ale přiznává, že teď už se pomalu myšlenky stáčí zpátky k hokeji. „Bylo to fakt vtipné, zasmáli jsme se, zahráli si na modelky… Ale teď musíme zpátky do práce!“


Další informace o pirátské kampani i o začínajícím play-off můžete získat v mimořádném vydání Chomutovského deníku dnes (v neděli) na hokejovém zápase.